Autor Wątek: Problem z menu Wyłącz  (Przeczytany 5057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiewro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
Problem z menu Wyłącz
« dnia: Maja 22, 2017, 11:26:27 »
Mam Puppy Tahr 6.0.5 noPAE instalacja FULL. Nie wiem kiedy to się zrobiło, ale gdy kliknę w menu głównym na Wyłącz, to pojawia sie okno "Puppy wylogowanie". Gdy kliknę w nim na "Wyłączenie", "Ponowny rozruch", "Wyjście do wiersza poleceń" lub "Restart serwera grafiki" to zawsze następuje Ponowny rozruch. Gdy klikam na "Restart menagera okien" lub "Zbuduj ponownie menu" to nic się nie dzieje.
Poza tym wszystko chodzi, używam go kilka razy w tygodniu i jestem z niego zadowolony.
Próbowałem się dobrać do tego menu, ale nic mi się nie udaje.
Jak to naprawić? Proszę o pomoc.


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z menu Wyłącz
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 22, 2017, 19:49:05 »
Witam.
Przyczyny mogą być różne, zacznij od aktualizacji. Kliknij w ikonę 'quickpet' a następnie w zakładce 'info' wybierz 'tahrpup updates'. Przeprowadzenie aktualizacji potrafi czasami naprawić problemy.
.
Jeżeli nie pomoże wówczas dobierz się do samego programu. Intersuje Cię następujący plik:
/usr/sbin/logout_guiTo jest plik wykonywalny który zarządza całym wylogowaniem. Najlepiej go na żywca podmienić, weź odpal instalator z pendrajwa i ręcznie zamień ten plik na twardzielu zastępując go identycznym plikiem sesji live.

Offline wiewro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z menu Wyłącz
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2017, 18:27:31 »
Witaj
Aktualizacja nie pomogła. Ja mam wersję źródłową na płycie CDROM. Przekopiowałem z niej plik /usr/sbin/logout_gui, niestety też nie pomogło. Przy okazji zauważyłem że gdy uruchamiam program z płyty, czyli wpisuje się on tylko do pamięci RAM (mam 2GB), to również jest tylko "Ponowny rozruch". Wydaje mi się że wspólny dla płyty i wersji na HDD jest katalog tahrsave, ale w nim nie ma pliku logout_gui.
Nie wiem co dalej. Przypuszczam że format i ponowna instalacja.



Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z menu Wyłącz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 02, 2017, 17:50:56 »
Jestem.
No więc instalacja full nie posiada pliku tahrsave i nie reaguje na obecność takiego pliku natomiast instalacja frugal (na przykład na penie) równieź nie uruchamia podczas rozruchu zawartości instalacji full. Przypuszczam że podczas testów utworzyłeś jakiś plik tahrsave o którym zapomniałeś i teraz on się uruchamia podczas rozruchu z płyty. Można spróbować uruchomić bez ładowania pliku czyli gdy odpalasz system z płyty i jest to pierwsze okienko z tapetą i nazwą systemu naciskasz klawisz 'f2' i wpisujesz polecenie:
puppy pfix=ram.
Druga rzecz warto eksperymentować właśnie na instalacji frugal żeby nie zepsuć sobie systemu na którym pracujesz czyli właśnie odpalać z plyty, zrobić tahrsave i dalej testować. Jeżeli się coś zepsuje wówczas można usunąć ręcznie plik tahrsave i zacząć od nowa. Puppy jest systemem w którym łatwo manipulować ale również łatwo zepsuć coś za coś.


Offline urpiltext

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Problem z menu Wyłącz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2017, 08:13:38 »
Mi pomogła aktualizacja :) Wielkie dzięki za naprowadzenie!