Autor Wątek: Unetbootin  (Przeczytany 8226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cozamara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Unetbootin
« dnia: Listopada 26, 2009, 01:13:23 »
Czołem.
Zapodałem sobie "szczeniaka" na pendriva za pomocą unetbootin-a. Moje pytanie: czy możliwe jest dodanie do menu unetbootin innego systemu, np. winzgrozy, bootowanego z twardziela? Jedyne co udało mi się wyszperać, to jak zmienić start systemu, aby wyglądał na start z płyty.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Unetbootin
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2009, 18:14:32 »
teoretycznie mozliwe chociaz niezbyt wiele to da.jesli dolaczysz boota np. dla windowsa to bedzie to dzialalo wylacznie na twoim komputerze-przenosnie malo prawdopodobne.
jedna rzecz jest mi tylko niejasna- dlaczego zainstalowales puppiego przez unetbootin na pendrivie-skoro puppiego mozna zainstalowac bezposrednio z liveCD na USB sticku?
Z unetbootinem nie mam doswiadczenia :(
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline cozamara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Unetbootin
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 26, 2009, 18:39:06 »
Czołem.
Instalowałem przez unetbootin, bo zależało mi na bootowaniu kilku systemów istniejących obok siebie. Puppy-iego używam na eeePC, na karcie sd. Probowałem grub-a, nie mogłem sobie poradzić, winda mi się wieszała podczas startu z gruba, stąd wziął się unetbootin. Z takiej konfiguracji nie chciałbym rezygnować, karta do kieszeni, i idziemy sobie z puppy-m do pracy  ;) Na razie udało mi się dodać wpis do menu startowego, jak zbootuję, umieszczę opis w how-to, może się komuś przyda?