Autor Wątek: Instalacja i optymalizacja  (Przeczytany 6596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Instalacja i optymalizacja
« dnia: Września 14, 2010, 22:24:16 »
przetestowalem już kilka linuksów w wersji na pendrivy  i uppy  najbardziej mi się podoba ( rozpoznaje wifi , latwo montuje sie dyski , lekki menadzer okien ) .

Puppiego instaluje tak
-- pod windowsem  kopiuje na PenDriva  programem  http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/  
-- uruchamiam  puppy   działa   ale wszystko co zainstaluje  znika po resecie  ( system nie zapamietuje zmian )  , co zrobic żeby wrowadzoen zmiany zostały  zapisane ??


probowałem też pod windowsem podzieleć pendriva  na 2 partycje
-- fat  512 MB
-- ext2fs 3 gb
na Fat zapisałem Puppy . uruchomiłem z tej partycji system i zainstalowałem na ext2fs   , ale puppy nie chiał zbotować się z tej wiekszej .

jak zoptymalizowac Puppy aby
-- nie uzywal ramdysku ??
-- nie szukał plikuw puppy na innych dyskach niż USB/Flash  przedłuza to start
-- tryb graficzny  startował w jednej rozdzielczosci , zawsze mi startuje w rozdzielczosi 1900x1200 - az dziw ze to monitor wytrzymuje .
--to samo z zamkaniem sytemu , przelancza sie w rzodzielczosc 1900x1200
-- na stale wylaczyć swap




« Ostatnia zmiana: Września 14, 2010, 22:27:21 wysłana przez phi »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja i optymalizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2010, 20:32:39 »
Po pierwsze najlepsza opcja instalacji puppiego jest instalacja bezposrednio przez puppiego.Nalezy wystartowac puppiego z CD romu (zmienic bootowanie przy starcie)
Nastepnie w menu i system znajduje sie puppy universal installer
pierwsza opcja instalacji to usb stick
nastepnie formatujemy najlepiej w fat 32
ext nie jest potrzebny- a dzieki fat bedzie tez czytany pod windowsem
w gparted nalezy tez dodac flage bootowania (zaznaczyc ze dysk ma opcje bootowania)-manage flags
Nalezy dokladnie czytac co pokazuje okno instalacyjne
sa zawsze dwie opcje potwierdzania na tak i nie czyli albo enter sam albo dowolny klawisz i enter
Cytuj
jak zoptymalizowac Puppy aby
-- nie uzywal ramdysku ??
w czasie instalacji puppy pyta sie czy ma ladowac sie do ramu czy nie- jesli nie startowanie trwa dluzej
Cytuj
-- nie szukał plikuw puppy na innych dyskach niż USB/Flash  przedłuza to start
tej opcji nie da sie usunac, puppy przeszukuje w pierwszej kolejnosci usb stick- jesli pupsavea tam nie znajdzie przeszukuje dalej.Wtedy trwa to dluzej. jesli jednak pupsave znajduje sie na sticku trwa to okolo 8 sekund u mnie (8GB stick)
Cytuj
-- tryb graficzny  startował w jednej rozdzielczosci , zawsze mi startuje w rozdzielczosi 1900x1200 - az dziw ze to monitor wytrzymuje .
zalezy od wersji puppiego- jesli uzywasz ostatniej wersji 5.1.1 to pyta sie o to tylko raz przy pierwszym starcie (chyba ze startujesz na innym kompie-wowczas masz znow opcje dostosowania) Raz zapisane ustawienia sa zapisywane w xorg.conf i puppy nie pyta sie o to wiecej

Cytuj
-- na stale wylaczyć swap
swap tworzony jest automatycznie przy starcie.mozna to wylaczyc ale trzeba siegnac glebiej pod maske.
jesli potrzebujesz instrukcje moge podeslac ci linka do strony po angielsku.

Pierwsza sprawa to nie instalowac puppiego przez inne aplikacje ala pendrive.puppy ma wlasne najlepiej zoptymalizowane

po wgraniu puppiego na stick po pierwszym reboocie- jesli wszystko wlaczylo sie poprawnie nalezy po zamknieciu systemu stworzyc pupsave najlepiej na sticku(puppy standardowo tworzy go na dysku gdzie zainstalowany jest puppy)powstaje plik pupsave.2fs. wielkosc w zaleznosci od zasobow sticka-jednak nie wiekszy niz 1.5GB
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja i optymalizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2010, 22:23:31 »
zainstalowalem uzywajac 2 pendrivów ( nie chiało mi sie nagrywać cd ) - chyba wylaczylem ram dysk  ( nie jestem pewein bo tak zagmatwanie pisza podpowiedz podczas instalacji ) .

Jednak jden problem pozostal --  to  niesamowicie wyokoa rozdzielczosc ekranu  w trybie tekstowym .
Przy zamykaniu  sysytemu monitor przeskakuje w taki dziwny tryb  tekstowy ( podejrzewam ze to jest rozdzielczosc  okolo 240 x 120 znakow ) , ten sam tryb  uzyskuje gdy robie  restart x Windows ( z menu > ShutDown > Restart X  Windows , niebieskie okienko dialogowe zajmuje jakes 1/4 wysokosci ekranu  a litery sa ledwo widoczne ) .

To samo uzyskam gdy sprobuje sie przelaczyc na   konsole ( 1..4 )  -- ( przy okazji jakie haslo ma puppy domyslne  , i czy idzie wylaczyć powiedzmy 2 konsole  na stałe ??  po co maja zajmowac ram skoro ich nie używam )

Jak nazywa się to srodowisko graficzne (menadzer okien )  uzywane standartowo w wersji 5.1 ??
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2010, 11:01:48 wysłana przez phi »