Autor Wątek: pin 'em up - javowo żółte karteczki na Pulpicie przykleja (fajne)  (Przeczytany 1300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Tak wygląda na Puplicie:



zapasowy mirror z powyższym screenshotem (i z możliwością powiększenia):

https://disk.yandex.com/i/DHGgn7LlbCdEhA


tutu można pobrać plik *.jar:

https://disk.yandex.com/d/Aix_gqeqssUYMw


U mnie wrzucone do root/Install/

...

a do /root/Startup wrzuciłem skrypt o nazwie pineup-karteczki.sh i zawartości takiej oto:

#!/bin/sh
java -jar /root/Install/pinemup.jar

Powyższy skrypt oczywiście musi być wykonywalny (co można ustalić także z prawokliku na nim samym i poprzez "Właściwości"). Jednolewokliknięcie na tymże skrypcie odpala program pin 'em up. Program będzie się również uruchamiał automatycznie w momencie startu systemu operacyjnego.

No i Javę (czyli JRE) na kompie oczywiście także trzeba mieć.

W ustawieniach programu pin 'em up tak sobie toto skonfigurowałem, żeby karteczki zawsze były na wierzchu. Karteczki są od razu widoczne i klikalne i od razu "z marszu" można na nich pisać/poprawiać, a także je dowolnie przesuwać w dowolne miejsce na Pulpicie.

Działa bardzo fajnie. Jest malutkie i leciutkie. Polecam!

Programik oraz skrypcik autostartujący w momencie uruchomienia systemu/komputera na wszelki wypadek przyklejam jako załącznik do niniejszego posta także. Jeśli ktoś umieści plik pinemup.jar w innym miejscu niż folder /root/Install/, to oczywiście trzeba będzie to sobie uwzględnić/zmienić w skrypcie autostartowym pineup-karteczki.sh.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2021, 00:15:18 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)