Autor Wątek: Plik pupsave - ciągle mniej miejsca  (Przeczytany 3572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LittleMadRabbit

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Plik pupsave - ciągle mniej miejsca
« dnia: Października 05, 2014, 16:43:52 »
Yyy...dzień dobry.


Dwa dni temu po przebojach z Ubuntu, które złośliwie nie chciało się zainstalować, postawiłam sobie na moim wiekowym pececie Puppy'ego Precise - frugal. Jak frugal, to i plik pupsave powstał, z tym, że nawet jeśli wszystko zapisuję poza nim, jego wolna przestrzeń z pijacko-maniackim uporem się zmniejsza. Ktoś wie jak temu zaradzić? Puppy siedzi na twardym dysku. A jak miejsce się skończy i komputer mi wybuchnie?

Jak każda porządna kobieta wróciłabym do kuchni, ale w tej kuchni też komputer czasem bywa potrzebny, dlatego liczę na jakąś pomoc. Uprzedzając pytania - tak, szukałam wcześniej, trafiłam do wątku podobnego, jednak rozwiązanie problemu było niespecjalnie dla mnie (chodziło o operę). Może kiepsko szukałam, wtedy czujcie się zobowiązani do wykopania mnie we właściwe miejsce.


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Plik pupsave - ciągle mniej miejsca
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2014, 15:38:03 »
Eee.. dzień dobry.
.
Powinienem napisać że jak każdy porządny facet właśnie wróciłem z kuchni tyle że... nie mam kuchni, gotuję ad hoc na butli pro-but.
.
Jeżeli chodzi o Precise i jego pupsave to rzeczywiście ma on tendencję do zjadania przestrzeni. Temat był kiedyś wałkowany na naszym forum, z tego co pamiętam najlepszym rozwiązaniem było zainstalowanie Bleachbit czyli programu do czyszczenia ze zbędnych nagromadzonych śmieci.
.
Ale jest jeszcze druga rzecz, skoro instalujesz na pececie na twardzielu, czy nie lepiej byłoby zamiast frugala zrobić instalację full. Generalnie frugal jest do użytku portatywnego na przykład na pendrajwa natomiast gdy zrobisz instalację full masz do dyspozycji całą partycję a nie tylko pupsave.

Offline LittleMadRabbit

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Plik pupsave - ciągle mniej miejsca
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2014, 15:41:58 »
Dzięki, faktycznie zainstaluję system na full. Bleachbita odpuszczę.