Autor Wątek: Make skad pobrac ??  (Przeczytany 4413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Make skad pobrac ??
« dnia: Września 19, 2010, 11:07:44 »
chce uruchomic pakiet lazurusa ( lazarus + fpc )  ---- sciagniety z  tego zrodla http://petstore.puppyspace.org/s5d/utility/lazarus-0.9.28.2-complete.sfs .

jednak potrzebuje  polecenia make  w systemie -- i nie wiem jak je zainstalowac ( jaka paczke zainstalowac ) .



Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Make skad pobrac ??
« Odpowiedź #1 dnia: Września 20, 2010, 10:03:09 »
devx.sfs
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-5.1.1/lupu_devx_511.sfs
nalezy umiescic tam gdzie jest puppy.sfs czyli w przypadku usb sticka w /mnt/home/ a nastepie dodac w bootloader manager do listy aktywnych plikow sfs. przy nastepnym restarcie bedzie dzialac

swoja droga do uruchomienia lazarusa nie potrzebujesz make. Po prostu plik .sfs podobnie jak devx.sfs zaladowac do /mnt/home lub usb stick bezposrednio, tam gdzie jest puppy.sfs a nastepnie dodac do listy w bootloader manager i restart
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2010, 10:32:43 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Make skad pobrac ??
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2010, 11:35:43 »
moze wyda wam sie to  gupie pytanie -- ale jak uzyskac dostep  do  konfiguracji bootladera menagera ?
( przy okazji zamontuje tez lazarusa )

wiem ze lazarusa mozna  bez make uzywac -- ale ja chce sciagnac najnowsza wersje  i przekompilowac  bo ta z paczki jest sprzed roku .

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Make skad pobrac ??
« Odpowiedź #3 dnia: Września 20, 2010, 13:39:11 »
Menu >System> Bootmanager configure bootup
jezeli pliki sa poprawnie umiejsowione i sa w wersji sfs4 beda widniec na liscie po lewej- nalezy przezucic na prawo :)
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Make skad pobrac ??
« Odpowiedź #4 dnia: Września 21, 2010, 16:45:22 »
cos poszlo nie tak !
mam ten plik --- w glownym katalogu  usb   ( przez system widziany w /mnt/home/ ).
Bootloaderze  przerzucone na praw o -- restart kompa ,  i polecenie make nie dziala .