Autor Wątek: Tlen - gotowa paczka *.pet  (Przeczytany 4296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Tlen - gotowa paczka *.pet
« dnia: Września 05, 2013, 17:24:18 »
Tlen działa na Puppy Linux. Lżejszy od natywnego GG, szybszy, bardziej konfigurowalny i faktycznie bez jakichkolwiek reklam. Protokół "tlenowski" śmiga bez żadnych problemów, protokół XMPP (np. przez serwer jabber.org) wymaga akceptacji nieautoryzowanego certyfikatu - wtedy zadziała --> najlepiej użyć funkcji Pokaż certyfikat --> zatwierdzić ptaszka --> Dalej; GG działa dopiero po ręcznym ustaleniu jakiegoś działającego serwera - jest lista na stronie Kadu pod adresem www.kadu.im/monitor/ --> jadę w tej chwili z 91.214.237.10. Gtalk także bez kłopotów (w końcu to niemodyfikowany Jabber/XMPP). Jedynie z Facebookiem (przynajmniej u mnie) jest problem, ale że nie korzystam z tego czegoś, więc nie mam sobie czym głowy zawracać (choć na forum Ekipy Tlena ludzie donoszą, że działa także i z FB).

Paczka *.pet mego wyrobu:

https://yadi.sk/d/u2E4DNeadXgop

22 MB, md5: ea4053449ea776c734cf568e74624fd0

Po pobraniu i zainstalowaniu starter pojawi się w menu startowym w kategorii Internet. Kto dodatkowo zażyczy sobie ikonki na Pulpicie, to wystarczy LEWYM klawiszem myszy przeciągnąć plik o nazwie tlen znajdujący się w /opt/tlen na Pulpit.

Można oczywiście skorzystać także z uniwersalnego instalatora ze strony www.tlen.pl, jednak początkującym może to sprawić co nieco kłopotu, dlatego zrobiłem paczkę *.pet i dodałem poprawny wpis dla menu startowego wraz z ikonką.

Jeśli ktoś z Was korzysta z Pidgina i potrzebuje jedynie wsparcia dla protokołu Tlen (bo fabrycznie go tam nie ma), to wystarczy, że doinstaluje sobie wtyczkę (ta akurat dla Ubuntu Precise i dla pokrewnego Puppy Linux Precise, ale na innych szczeniaczkach też pewnie pójdzie, a jeśli nie, to można poszukać innej paczki, bo są dostępne w Internecie):

https://yadi.sk/d/CTvWP6qSdXgx3

Oryginalny natywny Tlen dla Linuksa ma tę zaletę, że obsługuje również wysyłanie wiadomości SMS,  przesyłanie plików, rozmowy głosowe i wideokonferencje (zarówno na GG, jak i na Tlenie). Do rozmów audio nie będzie nic potrzebne (poza mikrofonem), a w przypadku komunikacji wizyjnej trzeba będzie zdaje się dodać Video for Linux, czyli V4L (no i oczywiście mieć kamerkę).




================

niniejszy post/wątek jako plik PDF: https://yadi.sk/i/43dbXpxK3Fi9xU
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2017, 19:06:29 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Tlen - gotowa paczka *.pet
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2016, 20:44:50 »
Uwaga!!! 10 maja 2016 roku komunikator "Tlen" został wyłączony. Prawdopodobnie będzie można używać pozostałych protokołów, ale pewności nie mam (i nawet mi się już sprawdzać nie chce).
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)