Autor Wątek: Slitaz  (Przeczytany 7642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Slitaz
« dnia: Sierpnia 05, 2010, 10:24:29 »
Witam. Czy ktos sie moze zetknal z ta dystrybucja? Na razie jestem na etapie poznawania i nie wiem nawet jak sie ustawia polska czcionke czy rozdzielczosc ekranu. Jak ktos mial kontakt z ta dystrybucja to zapraszam do dyskusji ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2010, 10:28:59 wysłana przez krzysztobr »

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Slitaz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 13, 2010, 12:00:15 »
Slitaz to bardzo mala i szybka dystrybucja  ,rozmiar iso to zaledwie 30 mb.Ja testowalem slitaz 2.0.Standardowo uruchamia sie w niskich rozdzielczosciach server -xvesa ,ale jest mozliwosc zainstalowania xorg i pracy w wysokich rozdzielczosciach .Ustawianie rozdzielczosci nastepuje przy instalowaniu systemu ,badz pozniej po wpisaniu w terminal xorg.conf lub xorg.configure w tym miejscu co do nazwy tego polecenia mogę sie mylić.Wracając do instalacji xorg to trzeba do instalowac mnostwo bibliotek,są to pakiety tazpkg.Czcionka polska ustawiana jest takze przy instalacji systemu tak jak w przypadku rozdzielczości ekranu .Repozytoria slitaz maja wszystkie najważniejsze pakiety .Znajdziemy tam skype ,a takze pakiety do kompilacji takie jak make ,depmod oraz to czego się niemożna doczekać w puppy linux linux-usbdsl.Pakiet ten zawiera sterowniki do jadra do obslugi popularnych modemow adsl sagem fast czy speedtouch.Myślę ,że warto ją wypróbować.