Autor Wątek: Jaki Puppy?  (Przeczytany 5172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nub

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Jaki Puppy?
« dnia: Lipca 06, 2018, 03:49:53 »
Pierwszy post - wypada sie przywitac, wiec witam  :)

Wykopalem w gratach resztki asusowego eeePC 1001px, sprzet startuje z  karty sd z wrzuconym puppy (posciagalem sporo wersji i wrzucilem pierwsza z brzegu przez unetbootin - to dziala.
Jaka wersje puppy powinienem wyszukac zeby od startu (i bez nadmiernego kombinowania) dzialal jutub (jak na razie widze kolko ladowania i nic wiecej  sie nie dzieje..
do tego jakies przegladarki ksiazek (epub/mobi/pdf/rtf) by sie przydaly
da rade na tym sprzecie odtwarzac jakies filmy online?
szukac jakich starszych wersji, czy pobrac ...no wlasnie, co pobrac?

specka:
atom 1.6
2GB RAM
monitor vga 1024x768 grafika intel Xy startuja bezproblemowo
dzwiek nie wiem czy dziala bo jutub sie nie uruchomil
LAN dziala, WLAN brak i nie bedzie
dysku niet (i raczej tez nie bedzie, system ma byc na karcie, ewentualne dane na pendrive)
2 porty USB do dyspozycji - fajnie by bylo jaky sie dalo uzyc huba usb ale cos mysz mi nie chce przez to ustrojstwo dzialac, jak sie pendrive zachowa - nie wiem, musze jakiegos poszukac
kamerki mikrofony baterie oraz ekran obudowa  - brak, wiec opada szukanie sterownikow i martwienie sie o zarzadzanie energia ;) - sprzet ma smigac na ladowarce, na razie lezy sobie w skrzynce..
a wlasnie, rzezbil ktos kiedys obudowe z paneli? jakies porady? ;) a moze lepszy pomysl? jeszcze jakies koryto elektryczne lub kanal wentylacyjny z plastiku mi do glowy przychodzi..
w idealnej sytuacji planuje przykrecic kompa z tylu monitora ;)

pozdrawiam i dzieki z gory za sugestie

Offline infinityhost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Jaki Puppy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2020, 03:40:20 »
Jedyny jaki mi sie przydaje to puppy 5.7.0 - tylko on obsluguje modem lte, a instalowalem juz chyba wszystkie.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki Puppy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2022, 16:55:48 »
Wykopalem w gratach resztki asusowego eeePC 1001px...
A mnie doniesiono ThinkPada 1GB RAM z kartą wi-fi Realtek 8192c USB wireless i chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie czy da się przy użyciu Puppy'ego zrobić z niego urządzenie zdolne do korzystania z internetu, czy może jednak szkoda czasu na próby...??
Próbowałem dwóch wersji Slacko wykrył modem/kartę ale nie potrafił połączyć (szyfrowania WPA2 PSK nie ma na liście), Tharpuppy też wykrył, stwierdził że jest aktywne,ale niczego nie udało się uruchomić. Sprawdziłem jak zachowuje sie firefox w WinXP zainstalowanym na nim oryginalnie: po 6 minutach oczekiwania na wy świetlenie sie czegokokolwiek poddałem się. Może więc w necie jest już tye śmiecia, że nawet zwykłego nieskomplikowanego bloga (z którym także próbowałem) nie da sie wyświetlić na laptopie z taka kartą graficzną (nie sprawdziłem jaka) i takimi zasobami RAMu?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2022, 16:59:08 wysłana przez Mr_Sparrow »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki Puppy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 16, 2022, 18:55:34 »
Witam.
Tego posta wbijam z laptopa który ma również 1giga ram (Compaq nx7300, system Xenialpup7.5). Nie piszesz jakiego masz Thinkpada, nie piszesz również czy ten Realtek to jest w laptopie czy to jakieś zewnętrzne urządzenie które podpinasz do portu usb. Podaj proszę nazwę laptopa oraz jak sprawuje się wewnętrzne urządzenie wifi, na przykład czy kontrolka wifi się świeci, czy fizyczny przycisk włączania/wyłączania wifi daje się przestawić (w większości starych thinkpadów taki włącznik był na obudowie). W ogóle poruszaj trochę tym włącznikiem bo czasami potrafi po latach trochę zardzewieć i przerywa połączenie.
Pozdrawiam.


Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki Puppy?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2022, 19:45:34 »
Witam.
Nie piszesz jakiego masz Thinkpada
Wg tabliczki na spodzie typ 2668, na obudowie (matrycy) znalazłem jeszcze T43p.
Cytat: witek_w11
czy ten Realtek to jest w laptopie czy to jakieś zewnętrzne urządzenie które podpinasz do portu usb.
1) Netis 11n wireless LAN na USB (ten Realtek) oraz Broadcom NetXtreme Gigabit Ehernet (w laptopie).

Cytat: witek_w11
jak sprawuje się wewnętrzne urządzenie wifi, na przykład czy kontrolka wifi się świeci, czy fizyczny przycisk włączania/wyłączania wifi daje się przestawić (w większości starych thinkpadów taki włącznik był na obudowie). W ogóle poruszaj trochę tym włącznikiem bo czasami potrafi po latach trochę zardzewieć i przerywa połączenie.
Nie znalazłem niczego co przypominałoby wyłącznik, który można wcisnąć lub przesunąć.

Ściągnąłem sobie Xeniala którego używasz. SNS wykrył 3 interfejsy:
eh0 Wired tg3 pci Broadcom Tigon3
eth1 Wireless ipw2200 pci Intel PRO/Wireless 2200/2915 Network Driver
wlan0 Wireless rtl8xxxu usb RTL 8XXXu USB mac80211 Wireless LAN Driver

I... połączył. Oczywiście, nie potrafię tego wytłumaczyć, jedyne co robiłem to próby uruchamiania bez wsuniętego modemu USB i z nim... W tym przypadku uruchomiłem płytę z wsuniętym modemem i po pierwszej próbie wybrania połączenia z karty usb zadziałało.

Niestety, usunięcie niespodziewanego problemu to nawet nie połowa sukcesu. Chodzi o to, aby puppy okazał się sprawniejszy w obsłudze internetu niż win XP...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2022, 07:58:26 wysłana przez Mr_Sparrow »