Autor Wątek: neostrada na puppy  (Przeczytany 14055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
neostrada na puppy
« dnia: Stycznia 11, 2010, 09:38:49 »
Witam jestem nowym uzytkownikiem puppy linux.Zastanawia mnie fakt jak mozna uruchomic neostrade na puppu linux 4.2.1 jadro 2.6.25.16,skoro jadro nie wspiera modulow adsl.Brak pakietow do kompilacji takich jak chocby kernel source-2.6.25.16 ,depmod i inne.Mnie co prawda udalo sie obejsc ten problem przy pomocy dreamlinux.Skompilowalem jadro na tym systemie a nastepnie przekopiowalem odpowiednie pliki i katalogi d /lib i /boot na puppy i zmienilem wpis  w pliku /boot/grub/menu.lst i neostrada smiga .Teraz jadro jest w architekturze i686 a pakiety puppy sa w 486 minnymi sterowniki.Rodzi to problemy.Czy jest latwy sposob na uruchomienie neostrady na puppy linux .Co z pakietami do kompilacji.Prosze o odpowiedz.

Offline duo

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2010, 20:33:38 »
jaki masz modem do neo?

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2010, 09:12:55 »
Moj modem to Sagem Fast E3T.

Offline jack78

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2010, 01:02:00 »
Szkoda że taka cisza zapanowała na temat Neo, bo sam chciałbym to wykonać ale z modemem ZXDSL 852 i nie bardzo wiem jak się za to zabrać, z Linuxa jestem noga.


Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2010, 12:00:00 »
Witam!"!
niestety nie mam dojscia do neostrady ani opisanych modemow. Ale wysylam aplikacje ktora moze pomoc w konfiguracji polaczenia.
www.puppy.site90.net/puppy/linnet.tar.gz
w celu przetestowania nalezy to sciagnac do jakiejkolwiek lokalizacji (np. my-documents)
nastepnie rozpakowac
wejsc do folderu i prawa myszka wybrac opcje:
window - terminal here
a nastepnie wpisac w konsoli:
./linnet -i  (wazna jest przerwa mwiedzy linnet a -)
a nstepnie postepowac wedlle instrukcji.
opcje sa numerowane
czyli przycisniecie cyfry 1 lub 2 plus enter  przeprowadzi dane polecenie
czyli pierw 1 sprawdzanie systemu
potem 2 etc
wiecej informacji o projekcie:
http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5
jesli zadziala to zobaczymy dalej
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2010, 08:29:25 »
Drodzy koledzy ,jeśli chodzi o modem zxdsl 852 to szkoda zachodu ,poniewaz nie jest on zbyt dobry i są z nim same kłopoty.Nie zawsze udaje nam sie polaczyc z internetem.Proponuje zakupic na allegro sagem fast E3T.Wydatek rzędu  jakieś 20zł.Działa bez zarzutu prosty w instalcji ,na każdej dystrybucji. Z Puppy linux jest ten problem iz tworcy nie wrzucili odpowiednich sterownikow do modemow dsl do jadra .Teraz trzeba skompilowac jadro na nowo .Najlepiej na innym systemie linux . W Puppy niema odpowiednich narzedzi do kompilacji jadra .W kazdym badz razie nie udało mi się znależć wszystkiego.Instalacja modemu Sagem fast jak wspominałem wcześniej jest prosta i jest mnostwo porad na ten temat w necie.Co do modemu zxdsl ja go wcześniej uzywalem na mandrivie i po aktualizacji jadra przestał działac.Polecam Sagem Fast.

Offline robwoj44

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 14, 2011, 10:21:39 »
Udało się komuś połączyć z neostradą na puppy poprzez linnet? Jeśli tak to w jakiej wersji puppy. W tych co próbowałem 4.11 i 4.31 jest to niestety niemożliwe. Sprawdzałem linnet 0.1 i 0.2 beta. Trudno ustalić czego brakuje w puppy ponieważ linnet tego nie pokazuje niestety.

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2011, 17:48:24 »
Brak jest modułów jądra obsługujących modemy dsl takich jak pppoatm oraz sterowniki do tychże modemów.Nie pisałeś jaki posiadasz modem,ale podejrzewam,że żaden programik typu linnet nic tu nie pomoże.Trzeba kompilować jądro .Napotykamy tutaj na kolejny problem .Plik .config nie zawiera opcji kompilacji jądra pod te modemy.Jeśli jest ktoś kto wie jak to obejść to niech się wypowie.

Offline robwoj44

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2011, 13:55:21 »
Tak też do tego doszedłem. Chciałem po prostu przygotować jakąś paczkę pet do łączenia się z neostradą, ale niestety ani linnet, ani ubuneo, ubudsl, ani neogui mi się póki co nie udało (innych nie znam). Sam osobiście od kiedy mam puppu (bodajże od wersji 2.16) korzystam ze skryptów http://steve-parker.org/speedtouchconf/ które działają bez większych zastrzeżeń:-)

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2011, 17:58:28 »
Tutaj znajduja sie paczki testowe dla puppy.

Czy ktos moze to przetestiowac?
http://minipc.org/ipup/download/usbatm-k2.6.33.2.pet
http://minipc.org/ipup/download/cxacru-firmware.pet
http://minipc.org/ipup/download/linux-atm-2.5.1-1.2_i386.pet

sa to moduly kernela dla sagem i zte
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline staszek29

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: neostrada na puppy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2012, 17:09:06 »
Sagem działa dobrze.ZTE nie mam możliwości sprawdzenia.