Autor Wątek: Repozytorium OpenFoam  (Przeczytany 3277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ununul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Repozytorium OpenFoam
« dnia: Lipca 23, 2016, 19:10:56 »
Próbuje teraz zainstalować repozytorium Ubuntowskie z openfoama na puppy package managerze (Tahr Puppy). Robię to zgodnie z opisem. Do zmiennej

PKG_DOCS_DISTRO_COMPAT
dodałem:

dl.openfoam.org|http://dl.openfoam.org/ubuntu/dists/${DISTRO_COMPAT_VERSION}/main/binary-i386/Packages.gz|Packages-Openfoam
Po zrestartowaniu Puppy Package Manager i próbie update'a wyrzuca mi okienko ściągające aktualizację. Repozytorium się niby dodało, ale nie ma żadnych plików. Dodam, że w pozostałych repozytoriach istnieje plik bz2, a tu go nie ma. Jest tylko same Packages i Packages.gz. Po zamianie Packages.gz na Packages lub Packages.bz2 oczywiście nic się nie dzieje.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Repozytorium OpenFoam
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2016, 19:23:45 »
Czyli pojawiła się nowa pozycja w managerze pakietów? Nie pamiętam dokładnie jak jest w przypadku Tahra ale sprawdź czy nie trzeba uaktywnić nowej pozycji być może deaktywując którąś z dotychczas aktywnych.

Offline Ununul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Repozytorium OpenFoam
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2016, 19:52:00 »
Pojawia się. Zaznaczyłem ją i nic. Myślę, że sęk leży w pliku Packages tak jak napisałem. Zobacz, jak ten folder wygląda:
Cytuj
http://dl.openfoam.org/ubuntu/dists/trusty/main/binary-i386/
Tu nie ma Packages.bz2 jest tylko Packages i Packages.gz

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Repozytorium OpenFoam
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 24, 2016, 21:11:00 »
Jestem odcięty od kompa więc nie mam jak testować, piszę z telefonu. Szkoda że nie ma Puppiego na telefon. Samo ręczne wprowadzenie tego pliku może nie wystarczyć, chyba trzeba ponownie repo uaktualnić po to żeby system sobie ten plik przerobił po swojemu. Druga rzecz raczej nie wystarczy ręczna zmiana nazwy, chyba trzeba spakować plik gz do bz2. Użyj pakera albo poszukaj polecenia konsolowego.