Autor Wątek: Czcionka panelu Kadu.  (Przeczytany 3553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kris55555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Czcionka panelu Kadu.
« dnia: Kwietnia 21, 2011, 10:09:47 »
Witam.
Zainstalowałem Kadu, użyłem paczek: kadu-0.6.0-i486.pet , libqt-mt.pet i libsndfile-1.0.17.pet.
Kadu działa doskonale, jedyna wada, to czcionki w panelu kadu. Czcionki te mają takie kodowanie które zamiast: ę, ą, ł - czyli zamiat polskich znaków daje kwadraciki, zmieniając czcionkę z dostępnych do wyboru nie możnba tego zmienić, Natomiast czcionka w oknie rozmowy i listy kontaktów jest doskonała i ma polskie znaki. Czego mi brakuje ? co zrobić aby menu kadu posiadało dobre kodowanie dla j. polskiego ?
EDIT:
Już po napisani tego listu znalazłem info sprzed roku: http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,8.0.html i odpowiedź Odpowiedz #12 : "problem niestety chwilowo nie do usuniecia smutny blad w odkodowywaniu znakow....." ale upłynął już rok od tej informacji, może coś się zmieniło ? i już jest sposób ? Na razie jedynym sensownym rozwjązaniem jakie zastosowałem jest całkowite wyłączenie j. polskiego i angielski interfejs nie gryzie błędami, ale to tylko doraźne rozwiązanie...
Myśle o użyciu microsoft fonts ale jakoś w paczce .pet dla Puuppy nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 12:57:54 wysłana przez kris55555 »

Offline tymonek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czcionka panelu Kadu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2011, 15:52:01 »
czcionki z windowsa instalujesz tak: pobierasz spod wina pliki ttf z czcionkami i wrzucasz je do usr/share/fonts/default/TTF ale nie wiem czy w temacie kadu to coś pomoże. ja używam tlena, instalujesz z jednej paczki, bez żadnych dodatkowych bibliotek i obsługuje polskie znaki :) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2011, 15:55:22 wysłana przez tymonek »