Autor Wątek: Antywirus dla Puppy.  (Przeczytany 3760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kris55555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Antywirus dla Puppy.
« dnia: Kwietnia 21, 2011, 08:18:37 »
Witam.
System Puppy 5.20.
Czy istnieje antywirus dla Puppy z graficznym GUI ? Taki, który zapewnłby ochronę w czasie rzeczywistym - skanował pobierane z netu pliki i nie wymagał używania konsoli (konsola mocno zniechęca mniej zaawansowane osoby). Oraz umożliwiałby skanowanie wskazanych plików. Wiele osób, również ja, używa Puppy do spółki z Windows, teoretycznie i praktycznie istnieje możliwość pobrania z netu zainfekowanego pliku i odpalenia go w Windows.
Prawdą jest, że dla Linuxa wirusów jest : "jak na lekarstwo", lecz właśnie wspólne używanie Linuxa i Windows może spowodować zagrożenie.
EDIT:
Znalazłem w PPM  FProt antywirus -  wyczytałem w sieci, że instaluje się, ale gdzie? w menu system brak, nawe nie idzie uruchomić i sprawdzić, nawet z konsoli. To samo z http://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/Linux/distr/puppylinux/pet_packages-4/ zainstalowałem clamav-0.91.2.pet i identyczna sytuacja.
To istnieje w końcu takie działające oprogramowanie AV do Puppy ?
EDIT 2:
FProt z PPM instaluje się, dla uzyskania GUI potrzebna jest nakładka xfprot-2.4.pet, po instalacji okazuje sie, że FProt (F-PROT Antivirus version 6.3.3.5015 (built: 2009-12-23T13-43-55) i xfprot jest  Version 2, z June 1991 niby sie aktualizuje i coś skanuje, ale skanowania w czasie rzeczywistym nie ma. Wiodać program dawno nie aktualizowany. Camav nawet nie można (nie umiem ?) odpalić. Avast dostępny w .pet jest sprzed kilku lat i nie udaje się wykonać aktualizacji bazy, program sam się wyłącza, meldując każdorazowo o uszkodzeniu bazy. Pozostaja skanery online, te rzeczywiście działają.
Antywirusa dla puppy po prostu nie ma, a ja nie zamierzam tego tematu dalej ciągnąć. Temat do kosza.
Bo po co w linuxie antywirus ? każdy wie że jest zbędny...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2011, 19:52:46 wysłana przez kris55555 »