Autor Wątek: Pliki WEBP otwieralne stacjonarnie i konwertowalne na bardziej ludzkie formaty  (Przeczytany 4691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Robi toto program o nazwie nomacs (wymaga QT):

https://disk.yandex.com/d/-vs-xwDBB8LFMQ


GDYBY NIE CHCIAŁO SIĘ URUCHOMIĆ, TO DO PLIKU O NAZWIE libexiv2.so.11 dorobić dowiązanie względne z nazwą libexiv2.so.12 (plik libexiv2.so.11 znajdziesz zazwyczaj w katalogu /usr/lib/). Do dodawania dowiązań względnych dokopiesz się jednoprawoklikiem na pliku libexiv2.so.11.

Jeśli zechcesz, aby pliki *.webp od razu otwierały się po kliknięciu na nich, to dodasz to sobie poprzez jednoprawoklik (na dowolnym pliku WEBP) ---> Określ akcję ---> wpisać polecenie nomacs "$@"

Tutu masz przykładowy plik WEBP:


https://disk.yandex.com/i/xf7bQwABE3vlKA


W opcjach programu nomacs można sobie również przełączyć język na nasz własny, czyli polski.

Przetestowane na Precise 5.6.1.


Alternatywnie pliki WEBP zawsze możesz otworzyć również Firefoksem (w wersji od 65 wzwyż) czy nawet współczesny Pale Moon (np. w wersji 29), a konwersję może załatwić na przykład wtyczka "firefoksowa" taka oto:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/webp-image-converter/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search

Mój mirror do plikowej wersji tejże wtyczki:

https://disk.yandex.com/d/93Ci9Pz0CSx79Q

Powyższa wtyczka nie zaśmignie już niestety w najnowszej wersji przeglądarki Pale Moon (bo już w wersji 29.1.1 wsparcie wtyczkowania niestety wyłączono).

« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2022, 15:19:42 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)