Autor Wątek: Playmobile  (Przeczytany 29883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Playmobile
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 08, 2017, 14:05:38 »
Koncentrowałem się na Slacko5.5 natomiast w Tahrpup rzeczywiście nie ma PGPRS gdyż został usunięty przez twórcę systemu i można się łączyć tylko przez Pupdial. Żeby mieć możliwość korzystania z PGPRS skleiłem własnego peta z którego często korzystam:
https://yadi.sk/d/BtyoQ3Ii3HqznPPo zainstalowaniu pojawiają się w menu odpowiednie opcje do konfiguracji i połączeń modemowych. Rozwiązanie ma tą wadę że po każdorazowej aktualizacji systemu należy dokonać reinstalacji.
.
Natomiast jeżeli chodzi o problem w Slacko z tym 'unrecognized' dostrzegam kilka możlliwości.
1.Powielasz mój błąd z literówką gdyż wartość dev/tty/USB0 jest nieprawidlowa i bez sensu. Powinno być:
/dev/ttyUSB0To moja wina że ciągle się mylę w literówkach.
2.Skoro mieszałeś w sterownikach mogłeś coś zepsuć, spróbuj uruchomić w czystym live bez pupsave.
3.Potrzebujesz do swojego modemu nowszej wersji sterownika USB-modeswitch lub co bardziej prawdopodobne nowszej wersji jego danych.
4.Niektóre modemy potrzebują uruchomienia w trybie modemu, w systemach komercyjnych to nie ma znaczenia natomiast w Linuksie może stanowić problem. Temat jest mi słabo znany gdyż zawsze trafiałem na modemy które tego nie wymagały.
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2017, 14:08:48 wysłana przez witek_w11 »

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Playmobile
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 08, 2017, 14:32:12 »
Żeby mieć możliwość korzystania z PGPRS skleiłem własnego peta z którego często korzystam:
https://yadi.sk/d/BtyoQ3Ii3HqznPPo zainstalowaniu pojawiają się w menu odpowiednie opcje do konfiguracji i połączeń modemowych. Rozwiązanie ma tą wadę że po każdorazowej aktualizacji systemu należy dokonać reinstalacji.
Zainstalowałem PGPRS z repozytorium - nie wykrywa modemu.
Cytat: witek_w1
1.Powielasz mój błąd z literówką gdyż wartość dev/tty/USB0 jest nieprawidlowa i bez sensu. Powinno być:
/dev/ttyUSB0To moja wina że ciągle się mylę w literówkach.
2.Skoro mieszałeś w sterownikach mogłeś coś zepsuć, spróbuj uruchomić w czystym live bez pupsave.
3.Potrzebujesz do swojego modemu nowszej wersji sterownika USB-modeswitch lub co bardziej prawdopodobne nowszej wersji jego danych.
4.Niektóre modemy potrzebują uruchomienia w trybie modemu, w systemach komercyjnych to nie ma znaczenia natomiast w Linuksie może stanowić problem. Temat jest mi słabo znany gdyż zawsze trafiałem na modemy które tego nie wymagały.
1. Nie. Wpisuje w GPRS bez ukośnika a otrzymuje taki wynik.
2. Próbowałem z liveCD i teraz po nowej instalacji.

PS.
Gorzej, że gdy teraz próbowałem uruchomić windę okazało się że... grub ja zgubił :/ Masakra.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Playmobile
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 10, 2017, 00:01:52 »
Najnowsza wersja Tahr6.0.6 ma dodaną zmodyfikowaną wersję PGPRS oraz stosunkowo nowe sterowniki:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/tahr-6.0.6-uefi.isoJeżeli to nie zadziała wówcczas na 99% należy pokombinować z uruchamianiem modemu w odpowiednim trybie.

Offline provcelfec

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Playmobile
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 30, 2017, 12:42:51 »
Hej! Czy występują problemy z Orange, Play, Plus? Bo zamierzam kupić kartę SIM i zastanawiam się nad wyborem sieci.


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Playmobile
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 02, 2017, 18:02:21 »
Witam.
Nie spotkałem się żeby karty któregoś z operatorów sprawiały problemy. Co prawda wciąż można się natknąć na opisy że komuś na Linuksie Play/Orange/Plus nie chciały hulać ale są to raczej legendy ze średniowiecza gdy ludzie nie mieli wprawy w korzystaniu z tych usług i popełniali błędy na poziomie konfiguracji karty, modemu oraz sterowników. Jeżeli juz warto zwrócić uwagę na inne kwestie:
1.Gdzie chcemy korzystać czyli czy będziemy mieć zasięg.
2.Czy modem jest wspierany przez Linuksa. Oczywiście większość zadziała ale dla produktów bardzo egzotycznych lub bardzo nowych nie zawsze tak jest.