Autor Wątek: Tharpup 6.0.3 - Problem z dźwiękiem  (Przeczytany 6802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalten

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Tharpup 6.0.3 - Problem z dźwiękiem
« dnia: Grudnia 11, 2015, 20:07:57 »
Witam wszystkich.
Mam sterego netbooka HP Mini-Note 2133, zainstalowany system to Tharpup 6.0.3, wszystko działa jak należy, z małym wyjątkiem. Dźwięk działa ale tylko na wyjściu słuchawkowym, na głośnikach wewnetrzych netbooka niestety nie.
Karta dźwiękowa to VIA VT8237A/8251 High Definition Audio. Sprawdzałem już ustawienia w alsamixer, na forach różnych dystrybucji były podobne przypadki i sugerowano zmiane jądra, co nie przyniosło efektów. Będe wdzięczny za jakieś pomysły i sugestie.

Pozdrawiam

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Tharpup 6.0.3 - Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 12, 2015, 06:00:02 »
Witam.
Najpierw sprawdź moduły:
Menu > System > Bootmanager > kliknij by dodać moduł
Poszukaj modułu snd_via82xx czy coś takiego, jeżeli znajdziesz dodaj i restart system.

Tutaj jest jakiś sterownik dla starego Debiana:
https://driverscollection.com/?H=VT8237A&By=VIA&SS=Linux
Nie wiadomo jak się zachowa więc odpal system live i wtedy testuj.

Offline Kalten

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Tharpup 6.0.3 - Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2015, 20:07:30 »
Dzieki za odpowiedz, modul o ktorym piszesz juz wszesniej zaladowalem bo byl naczarnej liscie, ale nic to nie zmienilo.
Zobacze z tym sterownikiem. Doszedlem do jednej wlasciwosci, sytuacja taka wystepuje na dystrybucjach debianowych.
Jezeli wlaczam jakas dystrubucje niedebianowa dzwiek gra na glosnikach i sluchawkach.
Po wielu testach roznych dystrybucji tharpup mi najlepiej dziala i ogolnie mi pasuje. Tylko brak dzwieku na glosnikach mnie denerwuje.

Pozdraiam