Autor Wątek: MOC muzyka z konsoli  (Przeczytany 23355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szlejk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Puppy NOP 4.3.1
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 29, 2011, 09:39:56 »
Ludzie muza z konsoli mi wysiadła prosze o pomoc
 Can't load plugin libmp3_decoder: file not found
puppy packet manager nie pomaga  >:(

Pozdrawiam

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 29, 2011, 11:49:59 »
sprawdz czy w /usr/lib/ znajdują się następujące moduły:
libmp3lame.so
libmp3lame.so.0
libmp3lame.so.0.0.0

czy robiłeś jakąś aktualizacje w ostatnim czasie np. ffmpeg lub innych pakietów multimedialnych?
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline szlejk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Puppy NOP 4.3.1
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 29, 2011, 14:33:47 »
sprawdz czy w /usr/lib/ znajdują się następujące moduły:
libmp3lame.so
libmp3lame.so.0
libmp3lame.so.0.0.0

czy robiłeś jakąś aktualizacje w ostatnim czasie np. ffmpeg lub innych pakietów multimedialnych?



Witam

Jest tylko
libmp3lame.so.0
libmp3lame.so.0.0.0

brak
libmp3lame.so

instalowałe i odinstalowałem ffmpeg

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 29, 2011, 16:00:02 »
okey czyli nie masz zainstalowanego ffmpeg?

swoja droga czy w innych programach mp3 jest odtwarzane (gnome-mplayer, pmusic itp?)
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 29, 2011, 23:07:28 »
Fafik ma rację, zainstalowanie ffmpeg (i nawet jego odinstalowanie) poważnie paskudzi w systemie. Kilka dni temu się pokusiłem i mplayer (łącznie z Gnome Mplayerem, który jest przecież tylko graficzną nakładką na niego), VLC i pMusic się rozkraczyły (dwa pierwsze się nie uruchamiały, a trzeci nie odtwarzał mp3). Musiałem je wszystkie trzy ponownie instalować z poziomu menadżera pakietów i wszystko wróciło do normy. Proponuję więc na próbę ponownie zainstalować Mplayera (Gnome Mplayer można sobie podarować, bo to tylko nakładka graficzna).

Twój problem prawdopodobnie również łatwo będzie można rozwiązać tworząc skrót do libmp3lame.so.0.0.0 (czyli do pliku, który posiadasz) i nadając mu nazwę libmp3lame.so (co łatwo zrobisz z prawokliku na libmp3lame.so.0.0.0).

Aha, Puppy należy do systemów superszybkich i superprzyjaznych użytkownikowi, ale też łatwo się wysypujących (co nie dziwi, jeśli domyślnie hula się po dysku z prawami roota). Osobiście korzystam z niego zawodowo na codzień jako jedyny system operacyjny na kompie i nie bardzo mogę sobie pozwolić na wysypki/rozkraczki, więc mam w katalogu głównym (/) utworzony folder bck, do którego mam skopiowany cały system z wszystkimi katalogami i plikami, również tymi ukrytymi (czyli od bin aż po var + grldr + menu.lst). Takie kopiowanie robię następująco: Odpalam Puppy Linux z pendraka (lub z CD), montuję dysk sda1 (czyli ten, na którym ma Puppyiego), włażę do /mnt/sda1, tworzę nowy folder /bck, odsłaniam wszystkie pliki (= klawisz z oczkiem), zanzaczam wszystkie foldery i pliki (z wyjątkiem /bck), przeciągam na /bck i zatwierdzam kopiowanie (nie mylić z przesuwaniem!!!). Po skopiowaniu mam żelazny backup z czasów, kiedy wszystko idealnie śmigało i śpię spokojnie. Odtwarzanie w kolejności odwrotnej (po wykasowaniu wszystkich plików i folderów tworzących system, z wyjątkiem /bck oczywiście). Kiedyś korzystałem z Pudd (bazuje na dd, robi idealny obraz partycji/dysku na innej partycji/dysku, idąc sektor po sektorze i klaster po klastrze), ale backup trwał godzinami (2-3 godziny/przy 6 GB zajętości 20 GB dysku źródłowego), a nie 20-30 minut jak teraz (a sektora rozruchowego MBR zazwyczaj i tak nie psuję, bo nie mam Windowsa, więc nie ma czym go poharatać, więc spokojnie mogę korzystać z mojej metody --> zresztą MBR/Gruba i tak łatwo zawsze naprawić poprzez Grub4Dos). Powyższej metody można zawsze również używać do odtwarzania tylko pewnej części danych.
 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2011, 12:49:08 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline szlejk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Puppy NOP 4.3.1
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: MOC muzyka z konsoli
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 01, 2011, 09:16:29 »
Ok wszystko wróciło do normy jak zwykle można na was liczyć.
Pozdrawiam i dziekuje