Autor Wątek: Odgrywarka plików muzycznych zintegrowana z Pulpitem  (Przeczytany 2958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odgrywarka plików muzycznych zintegrowana z Pulpitem
« dnia: Kwietnia 02, 2017, 01:53:25 »
Tutaj paczuszka *.pet:

https://yadi.sk/d/c-d0D3343GZDTh


Po zainstalowaniu odpalacz pojawi się w podmenu Multimedia:




Po uruchomieniu pojawi się mniej więcej coś takiego:




Ikonka z plusikiem umożliwia wskazanie foldera, w którym trzymamy naszą muzykę. Reszta ikon raczej nie wymaga objaśniania, bo to przecież powszechnie znane międzynarodowe symbole.

Pozycję panelu z przyciskami na ekranie możemy ręcznie ustalić otwierając plik dowolnym edytorem tekstowym, np. puppowym systemowym domyślnym narządkiem pod tytułem Geany plik o nazwie main (bez rozszerzenia) z lokalizacji

/root/my-applications/bin/playmusic_dt/

i zmieniając domyślną wartość 300 na inną (u mnie akurat 660):



Po wyedytowaniu zmiany proszę nie zapomnieć zapisać zmian (klawisz z symbolem dyskietki).


Można także dodać sobie ten program do autostartu, aby uruchamiał się w momencie odpalenia się systemu operacyjnego. Wystarczy wejść do foldera /root/my-applications/bin/playmusic_dt/ , odnaleźć plik o nazwie main, złapać go lewym klawiszem myszy, przeciągnąć do foldera Startup (w katalogu głównym, czyli w /root) i upuścić z funkcją Dowiązanie względne.

Przetestowane na spolszonym Puppy Linux Precise 5.6.1.

Nie umiem tylko znaleźć funkcji, która powodowałaby rezygnacje z autoodtwarzania w momencie uruchomienia aplikacji, ale to akurat nie jest jakiś problem, bo nawet miło, kiedy komp zaraz po uruchomieniu sam zaczyna odgrywać muzykę.

Życzę miłego użytkowania.

=====================================

niniejszy wpis jako plik PDF:

https://yadi.sk/i/uLmgonRt3GZDvk


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 03:49:47 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)