Autor Wątek: Puppy 5.7.1- nie odtwarza filmów i muzyki  (Przeczytany 3744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogdan8720

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Puppy 5.7.1- nie odtwarza filmów i muzyki
« dnia: Czerwca 22, 2014, 08:33:22 »
Witam.
Piszę do was z prośbą o pomoc, gdyż sam nie mogę sobie poradzić. Otóż kilka dni temu zainstalowałem sobie puppiego. Chodził całkiem nieźle wiec chciałem trochę mu programów po wgrywać i chyba w tym instalowaniu i odinstalowaniu (nie wszystko chciało chodzić) coś puppy zaczął się buntować. Przestał odtwarzać filmy i muzykę. Płytę ładnie widzi i pliki na niej ale jak nacisnę na plik by go odtworzył to za pierwszym razem nawet odtwarzacz nie ma zamiaru startować. Dopiero jak włączę go z menu to później jest ok, ale i tak nie chce odtwarzacz (zarówno pmusic jak i gnome-mplayer). W odtwarzaczu pmusic ciągle wczytuje cd i wyświetla "żródło nie jest wykryte", przy probie otwierania filmu odtwarzacz włącza się i za chwile zatrzymuje,a teraz kiedy wchodze na płyte z muzyka do katalogu gdzie ona się znajduje wywala mi błąd :"błąd przy skanowaniu "/mnt/sr0/audio". Nie można znaleźć katalogu:Nie ma takiego pliku ani katalogu" (Wcześniej nie było tego problemu i płyty ładnie się w puppym otwierały i płyty są ok bo sprawdzałem na innym komputerze. Jedynie jak udało mi się aby odtwarzacz pmusic coś odtworzył to tylko przez edycje strumienia audio. W inny sposób nie chce.(Mam nadzieje ,że w miarę przejrzyście przed stawiłem problem)

Mam jeszcze jedna mała prośbę, czy możecie mi polecić jakieś działające programy edukacyjne pod puppyego?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.7.1- nie odtwarza filmów i muzyki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2014, 14:50:59 »
Witam.
Warto eksperymentować ale na osobnym systemie. Można sobie na przykład zainstalować tego samego Puppiego ale na innej partycji ewentualnie instalację frugal na pendrajwie. W repozytoriach Precise jest kilka odtwarzaczy, zainstaluj sobie któregoś z nich z zależnościami, może być taki sam jaki miałeś pierwotnie. Jeżeli po restarcie systemu nie pomoże poszukaj kodeków oraz ewentualnie jeszcze spróbuj jakiegoś innego odtwarzacza. Skoro to nie pomoże wówczas nie ma się co pitolić, format i ponowna instalacja systemu gdyż rozwiązanie problemu zajmie więcej czasu niż ponowne zainstalowanie i konfiguracja systemu.
.
Natomiast co do edukacji nie wiem co Cię interesuje i w jakim zakresie. Z tego co pamiętam na naszym forum były poruszane kwestie dotyczące nauki języków zwłaszcza niemieckiego oraz na przykład programy astronomiczne. Skonkretyzuj, może coś się znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2014, 15:02:30 wysłana przez witek_w11 »