Autor Wątek: Internet w HP Mini  (Przeczytany 44014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 14, 2012, 10:12:45 »
Jak zresetowac Lucid Puppy? I kolejne pytanie: Znalazlem taka pozycje: Load a network module. I jest tam masa pozycji ktore sa podzielone na typy: PCI, PCMCIA, SSB i USB. Ktory z tych typow jest odpowiedzialny za internet?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 14, 2012, 11:29:35 »
zresetowac- czyli wrocic do pierwtnych ustawien  masz na mysli-  musisz wymazac plik pupsave. 2fs i wszystko bedzie czyste.

Cytuj
I jest tam masa pozycji ktore sa podzielone na typy: PCI, PCMCIA, SSB i USB. Ktory z tych typow jest odpowiedzialny za internet?

wszystkie sa odpowiedzialne za internet.
to jest baza dostepnych sterownikow. podzielone sa na typy- rodzaje jak sama nazwa wskazuje  PCI, PCMCIA, SSB i USB.
Ale ostroznie. jak nie wiesz co ladowac to nic ci nie da. swoja droga  za broadcom jest odpowiedzialny sterownik b43. w zaleznosci od wersji puppy nie dziala on zawsze poprawnie.
Wazne jest abys podawal wersje twojego systemu. To pomoze lepiej nam reagowac. To jest podstawowa najwazniejsza informacja
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 14, 2012, 12:03:04 »
Tak. Sa tam dwie pozycje b43 z tym ze jedna jest z rozwinieciem a druga to samo b43. Ktora wybrac?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 14, 2012, 12:48:41 »
jedna jest ssb druga jest pcmcia. masz wbudowana karte wiec pcmcia to nie jest....
jedna nazywa sie chyba legacy i teoretycznie jest to ta. jezeli uzywasz wersji lucid 5.2- 5.2.5 to raczej i tak nie zadziala
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 14, 2012, 18:01:16 »
Czyli co? Musze zostac z tym zj.....m Windows'em? Wymysl cos! Wiem ze dasz rade! Mam juz dosyc tego Microsoft'u!

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 15, 2012, 14:45:22 »
nie nie musisz ale musimy zaczac od podstaw.
wiec pierwsza informacja- ktory system masz zamiar uzywac. Lucid puppy (wersja), slacko, racy?

Bez informacji podstawowych cudow nie zdzialamy

Tak jak juz pisalem to jest do zrobienia tylko wymaga odrobine skupienia i informacji. O rozwiazaniu juz pisalem i wedlug informacji na glownym forum dziala.

ewentualnie podaj dane ktore pokaze ci pupscan (menu/system pupscan interface information) pci interfaces. mozesz wyslac mi na prywata
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2012, 14:51:40 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 15, 2012, 15:58:53 »
WitajMistrzu! Mam pytanko i oczekuje w miare szybkiej odpowiedzi: Fafiku pobralem dzis UBUNTU. Powiedz mi czy to u mnie zadziala? Pytam bo juz jestem bezsilny. Chcial bym sobie zalozyc te UBUNTU. Jak do tej pory to mecze sie z Lucid Puppy Racy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2012, 06:20:51 wysłana przez 710416 »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 16, 2012, 11:32:14 »
ubuntu powinno ci zaskoczyc- to jest duzo wiekszy i ciezszy system i napewno tez duzo latwiejszy w obsludze. poza tym masz opcje dososowania jezyka itp. jedyne co- niestety na tym forum w sprawie ubuntu juz ci nie pomozemy :)
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 16, 2012, 15:45:46 »
Mistrzu Ty sie na mnie nie gniewaj ze zarzucam Puppy'ego na rzecz Ubuntu ale jak sie sam zdarzyles przekonac to ja jestem ciut tepy w informatyce i nie ogarniam niektorych kwestii. Dlatego darzylem do pomocy przez telefon bo bylo by to dla mnie latwiejsze. Czytal bym Ci wszystko na bierzaco a Ty bys mi mowil co i gdzie.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 16, 2012, 16:54:57 »
jesli mam byc szczery to taniej wyszedl by cie informatyk oplacony na miejscu. nie posiadam numeru stacjonarnego tylko mobilny. wiec chyba nie musze mowic o kosztach.
Linux jest wolny. Nikt sie na nikogo nie gniewa:) Ale byc moze ubuntu w twoim przypadku bedzie dobrym poczatkiem
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline 710416

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Internet w HP Mini
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 18, 2012, 18:14:19 »
Fafik Mistrzu, ja tu do Was jeszcze chyba wroce. Chyba mozna? Moj system to Lucid Puppy racy 5.2.2
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 10:58:46 wysłana przez 710416 »