Autor Wątek: Jaka jest najnowsza przeglądarka FF do netu?  (Przeczytany 3997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keseszel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Jaka jest najnowsza przeglądarka FF do netu?
« dnia: Listopada 15, 2016, 21:15:50 »
Witam wszystkich.
Jestem nowy/stary użytkownik PuppyLinux. ;) Wersja Slacko 64 6.3.0
Mam pytanie co do przeglądarki FF. Jaka jest najnowsza wersja? Mam 38.4.0, kiedyś udało mi się zainstalować 48..Nie wiem w jaki sposób. Czy można zainstalować najnowszą? Niestety nie ma z plikami pet..

Flash też mi nie działa. Mam jakąś wersję z chomika, ale do 5.0 Puppy. Przy pomocy getflash mam komunikat o braku połączenia z serwerem, chyba usunęli ( tak sobie tłumaczę ). Można by zapewne z tar. gz ale tu już cienki bolek jestem..

Generalnie nie lubię na razie ;-) konsoli, bo ..mam sklerę.. Jak nie zapisze sobie to zapomnę.. Cóż, wiek..

Ale Puppy jest świetny, rakieta.. Mam SSD dysk, 4GB RAM i 2 * 1700 CPU i windows to popierdółka.. Ubuntu tak samo.. Mint 18 nie rozpoznał grafy i krzaczy się tragicznie.. SUSE jakoś mnie zniechęcił..

Rozpisałem się..

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaka jest najnowsza przeglądarka FF do netu?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2016, 00:32:13 »
Witam.
W przypadku Slacko oficjalną przeglądarką jest Firefox ESR czyli aktualna jest wersja 45.4 do pobrania z repozytorium. Najpierw wchodzisz w repo:
Menu > Settings > Puppy Package Manager
Następnie uaktualniasz repo czyli klikasz na ikonkę narzędziową a następnie znajdujesz i przeprowadzasz uaktualnienie. Za każdym razem należy potwierdzać Enterem. Restartujesz PPM i w linijce dialogowej wpisujesz: firefox. Wyskakuje kilka opcji, wybierasz 'mozilla-firefox-45.4.0esr' i instalujesz poprzez kliknięcie. Uruchamiasz Firefoksa i powinna się pokazać wersja 45. Jeżeli jednak nie chcesz ESR tylko zwykłego Firefoksa wówczas pomijasz drogę oficjalną i instalujesz ręcznie. Więc najpierw pobierasz najnowszego polskiego 64bit Firefoksa tar.bz2 i wyłączasz przeglądarkę. Plik zostanie zapisany w katalogu /root/Downloads, przechodzisz tam i klikasz w ten pobrany plik, uruchamia się archiwizer, zaznaczasz wszystkio i rozpakowujesz. Powstaje katalog o nazwie 'firefox', otwierasz go. W osobnym oknie otwierasz katalog: /usr/lib64/firefox-38 i usuwasz całą zawartość i teraz kopiujesz tam zawartość tego rozpakowanego katalogu. Uruchamiasz Firefoksa i masz najnowszą wersję pl którą aktualizujesz już normalnie.
.
Rzeczywiście Getflash-1.5-8 nie działa ale w repo jest nowsza wersja Getflash-1.6. Zainstaluj a następnie uruchom z menu i teraz powinno zadziałać i podać dwie propozycje, na górze tą sugerowaną. Ale moim zdaniem ta sugerowana wersja nie działa, w każdym razie u mnie więc zaznacz tą drugą sprzed roku i zainstaluj. Jeżeli chcesz uaktualnić i zainstalować najnowszą wersją od Adobe to też raczej ręcznie, wchodzisz na stronę Adobe, pobierasz plik tar.gz dla Linuksa 64bit i dalej już wiesz jak rozpakować. Tym razem wywali całą górę szmelcu ale Ciebie interesuje tylko plik o nazwie 'libflashplayer.so' którego kopiujesz do katalogu /usr/lib64/mozilla/plugins gdzie nadpisze on starszy plik o tej nazwie. Należy pamiętać że Adobe nie robi już nowszych wersji Flasha dla Linuksa tylko aktualizuje wersję 11, nowszą alternatywą może być Pepperflash, ale najpierw zobacz czy ten od adobe będzie zadowalający.
.
Chciałem jeszcze coś napisać ale zapomniałem. Cóż, wiek...