Autor Wątek: Problem z WiFi  (Przeczytany 9029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Esagie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Problem z WiFi
« dnia: Września 07, 2012, 16:57:27 »
Witam,
jakiś czas temu zainteresowałem się Puppy Linux'em ze względu na to, że dostałem bardzo wiekowego laptopa z który sobie czasem podróżuję. Puppy działa na nim jak rakieta... jest jednak jeden mankament, a mianowicie nie działa kompletnie Wifi.
"No networks were detected.
Maybe your router is turned off?
Maybe there is a Wiraless switch on your laptop that needs to be turned on?"

Przyciski z WiFi naciskałem chyba z 10 razy i nic, router w domu też działa elegancko, a wiem bo na Xp noramlnie się łączy.

Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o jakieś wskazówki co robić, bo już nie mam pomysłów, a bardzo zależy mi na korzystaniu z tej dystrybucji.

Moja karta to:
Atheros AR5005G Wireless Network Adapter

Pozdrawiam

Patryk

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2012, 17:24:59 »
Witam.
Ponieważ jesteś raczej doświadczonym userem więc tylko dla pewności przypomnę żeby konfigurować sieć poprzez kreator połączenia internetowego, czyli najlepiej przez kliknięcie ikony connect na pulpicie, następnie w Twoim przypadku wybranie opcji bodajże wired or wireless lan, po czym wybranie z listy wykrytych sieci tej o którą nam chodzi, wprowadzenie hasła routera, zatwierdzenie zmian i już można się łączyć z netem.
.
Teraz druga rzecz: jaką wersję Puppiego posiadasz. Bo może być tak że starsza wersja (zwłaszcza kernel) nie ogarnia Twojego wifi.
.
Trzecie rzecz: jeżeli jesteś gotowy na ewentualne zmiany to polecam wypróbowanie nowszej wersji systemu ze szczególnym uwzględnieniem Slacko 5.3.3, gdyż ten system ma rozbudowane wsparcie dla wifi. Oczywiście to raczej sugestia obarczona koniecznością niechcianej zmiany systemu, ale warta rozważenia. Tutaj masz iso tego systemu.
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-5.3.3/slacko-5.3.3-4g-SCSI.iso

Offline Esagie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Września 07, 2012, 18:31:31 »
Cytuj
Witam.
Ponieważ jesteś raczej doświadczonym userem więc tylko dla pewności przypomnę żeby konfigurować sieć poprzez kreator połączenia internetowego, czyli najlepiej przez kliknięcie ikony connect na pulpicie, następnie w Twoim przypadku wybranie opcji bodajże wired or wireless lan, po czym wybranie z listy wykrytych sieci tej o którą nam chodzi, wprowadzenie hasła routera, zatwierdzenie zmian i już można się łączyć z netem.

No i właśnie tutaj kolego problem, bo po skanowaniu powiadamia mnie o tym o czym pisałem wcześniej
Cytuj
"No networks were detected.
Maybe your router is turned off?
Maybe there is a Wiraless switch on your laptop that needs to be turned on?"

Co do wersji, to na to pytanie nie moge odpowiedzieć jednoznacznie, bo ściągałem obraz iso automatycznie przez kreator "Unetbootin" i tam było napisane że jest to wersja Latest, więc nie wiem czy faktycznie jest to najnowsza dystrybucja.

Cytuj
Trzecie rzecz: jeżeli jesteś gotowy na ewentualne zmiany to polecam wypróbowanie nowszej wersji systemu ze szczególnym uwzględnieniem Slacko 5.3.3, gdyż ten system ma rozbudowane wsparcie dla wifi. Oczywiście to raczej sugestia obarczona koniecznością niechcianej zmiany systemu, ale warta rozważenia. Tutaj masz iso tego systemu.
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-5.3.3/slacko-5.3.3-4g-SCSI.iso

Jasne, że jestem gotowy  ;)  Pytanie tylko czy ten staruszek go uciągnie  ???

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Września 07, 2012, 18:40:12 »
Co to za lapek, ile ma pamięci operacyjnej?
.
Skoro stary lapek to nie ma bootowania usb więc instalowałeś z płyty. Odpal tą płytę live i jak Ci się pokaże ekran startowy z opcjami bootowania to sczytaj wersję. Oprócz tego uruchom normalnie system i sprawdź jaki masz kernel, czyli wydaj polecenie
uname -r


Offline Esagie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Września 07, 2012, 18:56:24 »
Ok, na Slacko ruszył ;)
Chciałbym tylko jeszcze wiedzieć kolego jak go na stałe na dysku zainstalować.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 19:00:08 wysłana przez Esagie »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2012, 19:21:23 »
Najpierw klikasz
Menu>System>Gparted
żeby dokonać podziału dysku, wyboru partycji systemowej, formatu, itd.
W dalszej kolejności klikasz
Menu>Settings>Puppy Uniwersal Installer
wybierasz opcję chyba trzecią od końca (ide or sata hard drive) i rozpoczynasz instalację. Kreator prowadzi za rączkę, polecam raczej instalację full.
.
Edytuję.
W dziale faq napisałem tutorial.
http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,193.0.html
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 20:07:05 wysłana przez witek_w11 »