Autor Wątek: Pliki .Sfs  (Przeczytany 6601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Email
Pliki .Sfs
« dnia: Maja 31, 2010, 22:11:43 »
eksperymenty z puppym nadal trwaja. Tym razem mam problem z plikami .sfs
Z tego co wyczytałem działaja one przy instalacji puppiego w formie "frughtal" (odpala sie go z płyty)
Ponieważ nie chce uruchamiać pc z cd-romu wybrałem instalacje full. Jako pliki .sfs mam gotowe ściągnięte m.in. przeglądarkę Opera, open office i virtual box. Czy jest jakaś inna możliwość uruchomienia tych plików?

System to: http://www.lhpup.org/

Najnowsza wersja 5A

chciałbym te pliki jakoś zainstalować, bo inaczej jeszcze nie wiem jak zdobędę do tego Open office (pliki .pet nie są obsługiwane, przez tą modyfikację). Proszę o pomoc, w miarę jak najszybciej. Komputer do piątku musi już "działać"

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pliki .Sfs
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2010, 22:33:53 »
przy instalacji full nie ma mozliwosci aktywowania plikow .sfs
tylko w przypadku frugal (na dysku) lub liveCD albo usb w przypadku posiadania pupsave
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pliki .Sfs
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2010, 08:31:43 »
przy instalacji full nie ma mozliwosci aktywowania plikow .sfs
tylko w przypadku frugal (na dysku) lub liveCD albo usb w przypadku posiadania pupsave

No to format i od nowa instalacja, tym razem frugal... Wszystkie pliki do puppiego z tego co zauważyłem, są z rozszerzeniem .sfs

EDIT: Posiedzialem z virtualboxem i zauwazylem, że przy instalacjii frughal nie trzeba miec plyty wlozonej do cd romu ,jak myslalem na pioczatku.... Człowiek uczy się na błędach. Tak naprawde konfiguracja jest dziecinnie prosta, powiedziałbym prostsza niż w windows.



Działa jak należy :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 09:28:14 wysłana przez misiek998 »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pliki .Sfs
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:36:22 »
Cytuj
Wszystkie pliki do puppiego z tego co zauważyłem, są z rozszerzeniem .sfs

Pliki .sfs sa alternatywa dla  plikow.pet - dla instalacji frugal i liveCD (zawsze w przypadku instalacji z pupsave) w celu oszczedzania przestrzeni pupsave, ktora nie powinna byc wieksza niz 1,7gb.
Przy instalacji full nie ma to znaczenia poniewaz nie istnieje pupsave i przestrzen puppiego ograniczona jest tylko rozmiarem dysku. Wowczas instaluje sie pakiety .pet
www.biq-shop.com
www.biq.cc