Autor Wątek: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan  (Przeczytany 10204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pietrzakacper

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2015, 12:51:27 »
Sformatowałem, zainstalowałem full na twardzielu. pwebcam wyrzuca:
--2015-05-23 12:45:27--  http://www.hemnes.kommune.no/webcam/korgen.jpg
Resolving www.hemnes.kommune.no (www.hemnes.kommune.no)... 195.159.124.51
Connecting to www.hemnes.kommune.no (www.hemnes.kommune.no)|195.159.124.51|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found
2015-05-23 12:45:27 ERROR 404: Not Found.


Wynik lsusb
# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0402:5602 ALi Corp. M5602 Video Camera Controller
Bus 003 Device 003: ID 1c4f:0034 SiGma Micro

Windows jako nazwe kamerki pokazywał Acer OrbiCam.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 23, 2015, 20:41:15 »
Tak, ten Orbicam widziałem wcześniej ale niewiele to mówiło tymczasem teraz co innego.
Menu > System > Bootmanager > Dodaj nowy moduł
Teraz szukasz modułu:
gspca_m5602
następnie dodajesz ten moduł, zatwierdzasz zmiany, restart system i obserwujesz czy się coś zmienia, czy coś pojawia się w pWebcam albo czy po wydaniu polecenia 'lsusb' pojawia się więcej informacji na temat 'Camera Controller'. Jeżeli nic nie da należy spróbować dodać dalsze moduły:
v4l2_init_device
gspca_main
v4l2_common
.
Rzeczywiście należy się parę słów wyjaśnienia. Różne Linuksy mają różne instalatory, niektóre łatwiejsze, niektóre trudniejsze , niektóre zupełnie przerąbane. Puppy ma łatwy instalator ale jest on jakby podwójny gdyż służy zarówno do robienia instalacji full jak i frugal. Odpalając sysem z pena masz już prawie kompletny frugal, brakuje tylko pliku pupsave, którego tworzenie proponuje podczas wyłączania lub restartu. Być może zamiast zaprzeczyć potwierdziłeś co spowodowało utworzenie na twardzielu pliku pupsave a następnie skopiowanie jądra systemu i już miałeś kompletny frugal. jeszcze tylko Grub4dos wykrył tego frugala i już go uruchamiałeś zamiast systemu full. Gdy Twoim celem jest instalacja full wówczas gdy proponuje zrobienie pupsave po prostu zaprzeczasz.

Natomiast możesz zrobić pupsave ale na pendrajwie. Wówczas masz frugala na penie i możesz na przykład eksperymentować na nim nie ryzykując popsucia systemu full. Najlepiej wtedy dać pupsave 1gb żeby nie zabrakło tak szybko miejsca.

Offline pietrzakacper

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 23, 2015, 21:35:48 »
Niestety nie mogę znaleźć modułu gspca_m5602, znalazłem tylko v4l2_init_device i v4l2_common, ale włączenie ich nic nie dało.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 29, 2015, 05:56:26 »
Coś nam umyka, kręcimy się w kółko. Nawet nie zdawałem sobie sprawy że po ostatnich zmianach Skype stanowi taki problem, to nie jest najlepsza porada mojego życia.
.
No więc kupiłem jakąś szemraną mikrofonokamerkę za 15 złotych i przewaliłem chyba tonę różnych propozycji oraz modyfikacji Skype. Zacznijmy od tego:

Pulseaudio:
https://copy.com/PhfFxjfuHcih

Skype:
https://copy.com/WEd4aM21Ii1s

Uruchamiasz Skype, prawdopodobnie dźwięk nie zadziała w ogóle i nie zaimportuje ustawień. Prawoklikiem na pasku wyłączasz Skype po czym uruchamiasz ponownie, tym razem kontakty powinny się pojawić. Wyłączasz Skype i w konsoli wydajesz serię poleceń:
su spot pulseaudio --start skype Teraz już możesz przystąpić do testowania dźwięku i kamerki.


Offline pietrzakacper

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Problem z instalcją sterowników do karty sieciowej wlan
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2015, 15:45:45 »
Postanowiłem kupić kamerkę i podłączyć pod winde na stacjonarnym, wszystko działa. Dzięki za porady ale już chyba mam dość użerania się z tą maszyną. Mimo wszystko bardzo mi pomogłeś bo laptop jest używalny jako przeglądarka internetowa.

Ps:   # su spot
# pulseaudio --start
E: [pulseaudio] main.c: Daemon startup failed.
# skype