Autor Wątek: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?  (Przeczytany 5714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Internauta1024A

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« dnia: Lutego 17, 2015, 17:41:14 »
Czy istnieje możliwośc w Linuksie Puppy Tahr 6.02 instalacja aplikacji z środowiska graficznego TDE:
https://www.trinitydesktop.org/index.php .
Jeżeli tak - to ja się do tego zabrać(jak dodac repozytoria,klucze aby paczki TDE były dostępne w menadżerze pakietów Puppy).
Jestem zainteresowany aplikacjami na TDE: K3B,Kaffeine,Dolphin,Konqueror itp.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2015, 17:44:23 wysłana przez Internauta1024A »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2015, 07:50:45 »
Witam.
Kluczową kwestią jest czy bardziej chodzi o Trinity czy o aplikacje. Z Trinity może być problem natomiast same programy można dociągnąć z repozytorium instalując pakiety Ubuntu. W tym celu wchodzisz w PPM:
Menu > Ustawienia > Puppy manager pakietów
następnie w linijce dialogowej wpisujesz nazwę interesującej aplikacji, poniżej system podpowie pasujące propozycje, klikasz w wybraną i po zakończeniu kalkulacji wybierasz opcję 'Install'. Trzeba się liczyć że zainstaluje praktycznie całe KDE, na przykład kliknięcie w aplikację Kaffeine pokazuje że potrzeba 404 megabajty wolnej przestrzeni. Jeżeli używasz instalacji frugal należy wziąć pod uwagę ograniczenia pupsave. Aplikacje powinny działać bez problemu chociaż nie przetestowałem bo ściąganie takiej ilości danych przez Aero2 jest kłopotlliwe.
.
Wracając do Trinity... ta pieśń tęsknoty za wypaśnym i jednocześnie mało zasobożernym środowiskiem. Nigdy nie zrozumiem dlaczego zdegradowano ten projekt tym bardziej że analogiczny klon poprzedniego Gnome czyli Mate ma się bardzo dobrze. Nie ogarniam sukcesu KDE4 chyba że chodzi o pretekst żeby sobie kupić i5 oraz 4giga ram. Po prostu jestem już stary.

Offline Internauta1024A

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 19, 2015, 11:31:47 »
Dziękuję za odpowiedź.
Niestety zależałoby mi na aplikacjach z TDE niestety też mi nowe KDE nie podchodzi-długi czas korzystałem z Kubuntu 8.04-po wypróbowaniu różnych systemów najbardziej przekonał mnie do siebie Puppy.
Może by spróbować zainstalować apt i spróbować dodać repozytorium TDE(same aplikacje bez środowiska graficznego)-czy byłoby to teoretycznie możliwe.
Proszę o wyjaśnienie o co chodzi z ograniczeniami wersji frugal(mam zainstalowanego Puppy jako jako folder ,nie plik kontenera)?
Oftop:
Jak dodać uruchamianie do już istniejącego Grub-a systemu w wersji frugal?
Partycja sdb1,folder frugal tahrsave-sys.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 19, 2015, 12:12:29 »
Może by spróbować zainstalować apt i spróbować dodać repozytorium TDE(same aplikacje bez środowiska graficznego)-czy byłoby to teoretycznie możliwe.
Właśnie w poprzednim poście mówiłem o tym żeby zainstalować same aplikacje z zależnościami. Te zależności to będzie prawie całe KDE4 ale w dalszym ciągu korzystać będziesz jak dotychczas ze środowiska JWM.
Jak dodać uruchamianie do już istniejącego Grub-a systemu w wersji frugal?
Partycja sdb1,folder frugal tahrsave-sys.
Po skończonej instalacji miałeś wyświetloną propozycję modyfikacji Gruba. Ale i tak najprościej użyć Grub4dos który powinien wykryć wszystkie zainstalowane systemy:
Menu > System > Grub4dos


Offline Internauta1024A

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2015, 10:14:12 »
Co do instalacji grub to chyba trochę zamieszałem z postawieniem pytania: bo zapisałem sesję przy zamykaniu systemu(nie instalowałem z instalatora) i po zapytaniu system skopiował pliki sfs na dysk.
Czy taki system da się uruchonić z grub zamias CD?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2015, 14:46:51 »
Jak wspomniałem w poprzednim poście taki system powinien bez problemu dać się uruchomić tylko trzeba zainstalować Grub4dos który wykryje wszystkie systemy i pozwoli na wybór pomiędzy nimi. Jeżeli tylko masz utworzony plik pupsave czyli ten od zamykania sesji oraz skopiowany plik sfs o którym mówisz to już jest wszystko co potrzeba.

Offline Internauta1024A

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 27, 2015, 10:33:25 »
Niestety oszczędny Puppy nie został znaleziony w grub for Dos.
Posiadam same partycje Ext3 +swap.
Czy istniałaby możliwość instalacjii jakiegoś bootloadera pozwlającego uruchomić obraz płyty *.iso z dysku?
Może jakią dedykowana do tego dystrybucją istnieje?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 27, 2015, 11:19:03 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wykonałeś instalację frugall na twardym dysku a następnie próbowałeś dodać Grub4dos i on nie wykrył tej nowej instalki? To trochę dziwne, mogłeś jeszcze napisać czy Grub4dos w ogóle się instaluje. Możesz spróbować ręcznej instalacji, sam często tak robię.
1.Na partycji na której chcesz zainstalować frugala utwórz katalog, nazwij go jak chcesz i wejdź do niego.
2.Przygotuj potrzebne iso a następmie zamontuj je poprzez kliknięcie. Otworzy się katalog z zawartością tego iso, weź przekopiju wszystko do tego nowoutworzonego katalogu. Kliknij ponosnie iso żeby odmontować.
3.Instalujesz Grub4dos, powinien on wykryć tego sztucznego frugala i dodać do listy uruchamianych. Później jeszcze musisz tylko dodać pupsave, najlepiej na tej samej partycji gdzie jest ten katalog z systemem.

Offline Internauta1024A

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2015, 14:47:03 »
Komputer nie wykrywa mi grub4dos tylko system grub ze starego systemu z rodziny *buntu.
Czy istnieje jakaś siłowa metoda na zainstalowanie grub4dos z konsoli.
Puppy znajduje się na sdb* grub4dos musi być zainstalowany na dysku sda*.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja aplikacji TDE (Trinity)?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2015, 16:51:51 »
Bootloadery się wzajemnie nadpisują. Skoro masz dwa napędy w kompie to zapewne jeden bootloader zagnieździł się na jednym twardzielu a drugi na drugim. Myślę że zmiana kolejności bootowania powinna pomóc. Wejdź w biosa albo w samą kolejność bootowania i zamień kolejność twardzieli.