Autor Wątek: Instalacja hez cd-romu  (Przeczytany 6596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buckowina

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Instalacja hez cd-romu
« dnia: Sierpnia 21, 2010, 22:14:57 »
Witam.

Posiadam laptop toshiba portege3440ct na którym zamierzam zainstalować puppiego niestety nie posiada on napędu cd jedyne co mam to zewnętrzny napęd fdd. byłbym wdzięczny za wytłumaczenie mi krok po kroku jak zainstalować linuxa bo właśnie na tym lapku chce zacząć przygodę z linuxem

Pozdrawiam buckowina

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2010, 23:58:59 »
Czy na tym laptopie jest obecnie jakis system operacyjny. czy jest mozliwosc bootowania z  napedu USB?
Mozliwosci jest kilka. Ale poniewaz jak piszesz puppy ma byc pierwszym linuxem, wiec dobrze bylo by znalesc najprostsze rozwiazanie.....
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline buckowina

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 22, 2010, 00:43:18 »
na laptopie niema zadnego systemu (w razie koniecznosci moge zainstalowac xp) laptop nie posiada bootowania z usb. Wyczytalem ze mozna instalowac linuxy przez internet niewiem jak wyglada sprawa z puppim

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 22, 2010, 10:22:20 »
Cytuj
(w razie koniecznosci moge zainstalowac xp)

w takim razie w jaki sposob jestes w stanie zainstalowc windowsa?

Mozna by sprobowac z wakepup:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=7979
na stronie jest dokladna instrukcja jak zainstalowac na fdd pod windowsem. a nastepnie zainstalowac puppiego na usb sticku .Przy odrobinie szczescia wakepup powinien wykryc puppiego na usb
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline buckowina

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 22, 2010, 10:53:30 »
Czy niema innego sposobu niż instalacja z xp ?? Jeśli nie to mogę spróbować takiej instalacji ale instalacja xp tez nie będzie łatwa mniej więcej wiem jak to zrobić ale trochę to zajmie (mam 14 lat)

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 22, 2010, 16:45:07 »
sprobuj wakepup. nie musisz uzywac w tym celu windowsa na tym kompie.
wystarczy ze wypalisz puppylinux na CD nastepnie wystartujesz na jakim kolwiek innym komputerze z Cd romem.
W menu w kategorii chyba system jest wakepup. Wypal go na zewnetrzny fdd nastepnie zainstaluj puppiego na usb sticku i podlacz obywdwa fdd i usb stick do laptopa. jest  szansa ze wakepup odkryje puppiego na usb.
Problem polega na tym ze laptop jest czysty. nie ma go jak wystartowac by aktywowac puppiego.
Moze masz ewentualnie mozliwosc pozyczenia usb cd romu?
Innym sposoben jest wyjecie plyty z kompa. w przypadku mojego ibm polega to na odkreceniu jednej srubki  i plyta wychodzi, ale pewnie u ciebie trzeba rozkrecic pol latopa...........
Mozesz to zrobic tez w ten sam sposob jak z windowsem. wciaz jednak nie wiem w jaki sposob masz zamiar zainstalowac windowsa? ale zasada jest prosta- puppiego mozesz zainstalowac podobnie jak windowsa
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline mops

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja hez cd-romu
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2010, 19:24:01 »
Wydaje mi się, że najprostsza metoda w przypadku "beznapędowca" - to podłączenie dysku laptopa poprzez "przejściówkę" IDE/ATA 2,5"->3,5" do komputera wyposażonego w CD i wykonanie instalacji na dysk laptopa (Frugall lub klasyczna - wybór należy do Ciebie). Następnie zamontowanie dysku do laptopa i 1-sze uruchomienie już z lapka. Oczywiście - udało mi się w taki sposób zainstalować wersję 4.3 .  Problem z instalacją wer. 5.1 (też mam Portege'a - 3490) wynika prawdopodobnie z wyższej wersji Gruba dołączanej do 5.1.  Wspomniana przejściówka jest do kupienia za kilka złotych na Allegro.  Ale Ty to wszystko już chyba wiesz od dawna. Pozdrawiam.