Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - baszek

Strony: [1] 2
1
Sieci / Jak podłączyć się do sieci ad-hoc z telefonu
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 16:56:06 »
Witam
Zainstalowałem sobie na telfonie (n95) aplikację joikuSpot, która udostępnia internet po wifi. Problem jest bo aplikacja tworzy sieć ad-hoc i standardowym menadżerem z puppy linux nie da się podłączyć. Udało mi się podłączyć do komórki routerem wifi, jednak bezpośrednio z laptopa z puppym nie udaje mi się.

Próbowałem to zrobić manualnie, mniej więcej w ten sposób:
iwconfig wlan0 down
iwconfig wlan0 mode ad-hoc essid test_network channel 1
iwconfig wlan0 up
dhcpcd -t 30 -h hostname -d wlan0

Dostałem nawet jakieś ip poprawne tj. 192.168.2.2 - jednak internet nie działa dalej.

Proszę o jakieś wskazówki

2
Dla początkujących / chromium a spolszczenie
« dnia: Luty 15, 2014, 11:02:12 »
Witam
Czy da się zmienić jakoś język w chromium z angielskiego na polski ? Mam zainstalowane spolszczenie w systemie, jednak nie wiem jeszcze jak spolszczyć to chromium.

3
Dla początkujących / X-precise puppy, a instalowanie nowego softwaru
« dnia: Styczeń 31, 2014, 11:58:29 »
Witam
Zacząłem używać X-precise ( z forum mruga), czyli najnowszego 5.7.1 precise puppy z XFCE (to środowisko mi bardziej odpowiada). Jak mam zainstalować teraz nowe programy - czy każdy program powinieniem sam kompilować ? Instalowałem już parę rzeczy z PPM i działają tak jak powinny, ale podobno wszystkie pakiety z PPM są dostosowane do standardowej wersji systemu i nie powinieniem instalować nic z PPM.

4
Software / Odp: Instalacja Google Chrome (mega.co.nz działa!!!)
« dnia: Styczeń 29, 2014, 12:42:10 »
Ja mam chromium Version 28.0.1500.7  - działa out of box - bez żadnych problemów.

5
Dla początkujących / Odtwarzanie muzyki - zaznaczenie plików do odtworzenia
« dnia: Październik 10, 2013, 18:56:09 »
Witam
Czy da się jakoś tak otworzyć muzykę jak w windowsie tj.  zaznaczam sobie utwory i klikam odtwórz ? Obecnie używam programu audacious i muszę otworzyć jeden utwór, a następnie przenieść do odtwarzacza kolejne utwory. Mnie to za bardzo nie przeszkadza, ale moja mama sobie nie może dać rady :-) Bo ona chce tak jak w windows bo się już przyzwyczaiła.

6
Dla początkujących / blacklist.conf - nie zapisuje zmian
« dnia: Październik 02, 2013, 20:15:52 »
Witam
Chciałem dodać do blacklist.conf w /etc/modprobe.d jeden sterownik (rt2800usb), żeby sprawdzić czy karta wifi będzie mi działała na innym (na windowsie spokojnie uzyskuje transfery rzędu 4mb/s, natomiast pod puppym od 1-1.5mb/s). Zmieniłem uprawnienia na zapis i odczyt dla właściciela (u+rw), dodaje wpis w blaclist.conf - zapisuje, robie save w puppym (instalacja frugalna), ale po restarcie komputera plik dalej pozostaje nie zmieniony i znowu ładuje mi rt2800usb.  Ktoś ma jakiś pomysł czego to może być przyczyna ?

7
Dla początkujących / Odp: Jaka tania kamera internetowa pod puppy
« dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:27:06 »
Logitech C110 śmiga out of box - pewnie wszystkie kamery UVC też ruszą.

8
Bootuje puppiego z pendriva. Chodzi mi właśnie o zapisywanie aktualnych zmian na pendrive - domyślnie jest ustawione, że co 30 minut zapisuje. Gdy się przestawi na 0 to tylko podczas wyłączania systemu zapisuje. Ramu mam dużo jak na taki sysytem - na jednym laptopie 1.5GB na drugim 2GB. Tak to jest w takim razie instalacja frugal jak wyczytałem - wszystkie zmiany zapisuje mi w mysave.4fs (przerobiłem na ext4).
Zacząłem go właśnie używać z tego względu, że nie potrzebuje dysku - mam takiego jednego laptopa, gdzie kończy mi się w nim dysk twardy (używany tylko do archiwizacji mało ważnych danych) - a sam laptop 12.1" służy głównie do przeglądania internetu.

W takim razie chyba spokojnie moge zapisywać tylko podczas wyłączania komputera ?

Witek - może nie przywiesza się dlatego, że jest słaby komputer tylko dla tego, że pendrivy 2.0 są wolne - laptop to dell D420 - core duo 1.2GHZ 1.5GB ramu - demon prędkości to nie jest ale bez przesady.

9
A czy samo zapisywanie co 30 minut ma jakiś większy sens ?

10
Dla początkujących / save interval - podczas zapisywania przywiesza się
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:26:05 »
Zauważyłem, że czasami podczas zapisywania komputer potrafi się przywiesić - dzisiaj np. używałem chromium i podczas zapisywania nie chciała mi się wczytać strona internetowa w zakładce (po zapisaniu od razu się otworzyła).  Po co jest ustawiony ten interwał zapisu na 30 minut ? Jak ustawie na 0 to zapisuje tylko przy zamykaniu komputera - czy takie rozwiązanie nie jest najlepsze i wystarczające?

11
Dla początkujących / Odp: Jaka tania kamera internetowa pod puppy
« dnia: Wrzesień 26, 2013, 12:07:42 »
Zamówiłem logitecha C110 - dam znać czy działa - ale wyczytałem już że nie ma problemów - powinno działać out of box.

12
Dla początkujących / Jaka tania kamera internetowa pod puppy
« dnia: Wrzesień 25, 2013, 06:19:06 »
Witam
Chce zakupić jakąś tanią kamerę do komunikacji w skype, czy ktoś się orientuje jakie kamery/kamera, będzie działała bez problemu w puppym? Znalazłem takie info, że kamery z UVC (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_USB_video_class_devices) powinny działać bez problemu. Wyczytałem również na jakimś forum, że ludzie polecali tanie kamery logitech, właśnie w UVC - międzyinnymi z serii C np. C110 itp.

Zacząłem przeglądać allegro znalazłem parę tanich kamer (używanych) nawet za 15zł, ale różnie to wygląda z ich działaniem pod linuxem.

13
Dla początkujących / Odp: regulacja dźwieku na pasku nie działa
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:35:09 »
No tak, ale właśnie pasek przesunięty lewoklikiem u kuzynki nie przesuwa opcji master. Właśnie szukam jakiegoś rozwiązania, żeby zaczął przesuwać pasek master.

14
Dla początkujących / regulacja dźwieku na pasku nie działa
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:11:03 »
Witam
Zainstalowałem dzisiaj kuzynkce puppiego lucid (na eee pc i od razu się jej spodobał - szczególnie szybkość działania), wszystko działa out of box, jednak jest problem z regulacją dźwięku na pasku. Właściwie nie wiem co ten pasek reguluje, ale na pewno musi być choć trochę przesunięty, a wtedy w konfiguracji alsa można regulować dźwięk paskiem cośtamcośtam master. Czy da się jakoś przestawić żeby dźwięk na pasku to był właśnie ten suwak master, który reguluje dźwięk ?
A dodam, że jak się już podgłośni suwak master z konfiguracji alsa to ten na pasku menu działa zero jedynkowo (czyli 0- nie ma dźwięku, jest dźwięk >0).

15
Dzięki - pomogło. By the way wielkie dzięki za tą wsazówkę jak kopiować do konsoli, próbowałem wcześniej jakoś wklejać, ale na to nie wpadłem.

Strony: [1] 2