Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - baszek

Strony: [1]
1
Sieci / Jak podłączyć się do sieci ad-hoc z telefonu
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 16:56:06 »
Witam
Zainstalowałem sobie na telfonie (n95) aplikację joikuSpot, która udostępnia internet po wifi. Problem jest bo aplikacja tworzy sieć ad-hoc i standardowym menadżerem z puppy linux nie da się podłączyć. Udało mi się podłączyć do komórki routerem wifi, jednak bezpośrednio z laptopa z puppym nie udaje mi się.

Próbowałem to zrobić manualnie, mniej więcej w ten sposób:
iwconfig wlan0 down
iwconfig wlan0 mode ad-hoc essid test_network channel 1
iwconfig wlan0 up
dhcpcd -t 30 -h hostname -d wlan0

Dostałem nawet jakieś ip poprawne tj. 192.168.2.2 - jednak internet nie działa dalej.

Proszę o jakieś wskazówki

2
Dla początkujących / chromium a spolszczenie
« dnia: Luty 15, 2014, 11:02:12 »
Witam
Czy da się zmienić jakoś język w chromium z angielskiego na polski ? Mam zainstalowane spolszczenie w systemie, jednak nie wiem jeszcze jak spolszczyć to chromium.

3
Dla początkujących / X-precise puppy, a instalowanie nowego softwaru
« dnia: Styczeń 31, 2014, 11:58:29 »
Witam
Zacząłem używać X-precise ( z forum mruga), czyli najnowszego 5.7.1 precise puppy z XFCE (to środowisko mi bardziej odpowiada). Jak mam zainstalować teraz nowe programy - czy każdy program powinieniem sam kompilować ? Instalowałem już parę rzeczy z PPM i działają tak jak powinny, ale podobno wszystkie pakiety z PPM są dostosowane do standardowej wersji systemu i nie powinieniem instalować nic z PPM.

4
Dla początkujących / Odtwarzanie muzyki - zaznaczenie plików do odtworzenia
« dnia: Październik 10, 2013, 18:56:09 »
Witam
Czy da się jakoś tak otworzyć muzykę jak w windowsie tj.  zaznaczam sobie utwory i klikam odtwórz ? Obecnie używam programu audacious i muszę otworzyć jeden utwór, a następnie przenieść do odtwarzacza kolejne utwory. Mnie to za bardzo nie przeszkadza, ale moja mama sobie nie może dać rady :-) Bo ona chce tak jak w windows bo się już przyzwyczaiła.

5
Dla początkujących / blacklist.conf - nie zapisuje zmian
« dnia: Październik 02, 2013, 20:15:52 »
Witam
Chciałem dodać do blacklist.conf w /etc/modprobe.d jeden sterownik (rt2800usb), żeby sprawdzić czy karta wifi będzie mi działała na innym (na windowsie spokojnie uzyskuje transfery rzędu 4mb/s, natomiast pod puppym od 1-1.5mb/s). Zmieniłem uprawnienia na zapis i odczyt dla właściciela (u+rw), dodaje wpis w blaclist.conf - zapisuje, robie save w puppym (instalacja frugalna), ale po restarcie komputera plik dalej pozostaje nie zmieniony i znowu ładuje mi rt2800usb.  Ktoś ma jakiś pomysł czego to może być przyczyna ?

6
Dla początkujących / save interval - podczas zapisywania przywiesza się
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:26:05 »
Zauważyłem, że czasami podczas zapisywania komputer potrafi się przywiesić - dzisiaj np. używałem chromium i podczas zapisywania nie chciała mi się wczytać strona internetowa w zakładce (po zapisaniu od razu się otworzyła).  Po co jest ustawiony ten interwał zapisu na 30 minut ? Jak ustawie na 0 to zapisuje tylko przy zamykaniu komputera - czy takie rozwiązanie nie jest najlepsze i wystarczające?

7
Dla początkujących / Jaka tania kamera internetowa pod puppy
« dnia: Wrzesień 25, 2013, 06:19:06 »
Witam
Chce zakupić jakąś tanią kamerę do komunikacji w skype, czy ktoś się orientuje jakie kamery/kamera, będzie działała bez problemu w puppym? Znalazłem takie info, że kamery z UVC (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_USB_video_class_devices) powinny działać bez problemu. Wyczytałem również na jakimś forum, że ludzie polecali tanie kamery logitech, właśnie w UVC - międzyinnymi z serii C np. C110 itp.

Zacząłem przeglądać allegro znalazłem parę tanich kamer (używanych) nawet za 15zł, ale różnie to wygląda z ich działaniem pod linuxem.

8
Dla początkujących / regulacja dźwieku na pasku nie działa
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:11:03 »
Witam
Zainstalowałem dzisiaj kuzynkce puppiego lucid (na eee pc i od razu się jej spodobał - szczególnie szybkość działania), wszystko działa out of box, jednak jest problem z regulacją dźwięku na pasku. Właściwie nie wiem co ten pasek reguluje, ale na pewno musi być choć trochę przesunięty, a wtedy w konfiguracji alsa można regulować dźwięk paskiem cośtamcośtam master. Czy da się jakoś przestawić żeby dźwięk na pasku to był właśnie ten suwak master, który reguluje dźwięk ?
A dodam, że jak się już podgłośni suwak master z konfiguracji alsa to ten na pasku menu działa zero jedynkowo (czyli 0- nie ma dźwięku, jest dźwięk >0).

9
Dla początkujących / 2 puste pola w sekcji uninstall - package manager
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 13:01:16 »
Trochę się bawiłem puppym - dużo instalowałem i odinstalowywałem (szukałem działającej wersji teamviewera), miałem różne problemy - międzinnymi zgubiło mi się dolne menu + cały theme się zmienił na inny (tak samoistnie - dziwne) - naprawiłem to poleceniem o ile dobrze pamiętam fixmenu.
Obecnie wszystko wydaje się działać bez zarzutu (nawet teamviewera uruchomiłem), jednak w sekcji uninstall w puppy package manager mam 2 puste pola. Jak na nie klikam to odświeża tylko liste pakietów do odinstalowania na nowo. Czy da się jakoś usunąć te 2 puste pola z listy (czy lepiej tego nie dotykać)? 

10
Witam
Tak jak w temacie czy da się zadoptować jakaś spolszczenie do najnowszego Lucid 5.7.1
Mam takiego starego laptopa della d420 gdzie pada dysk (a jest to ZIF PATA - kosztowna rzecz i mało dostępna) i myślałem żeby nagrać jej na pendrive właśnie puppiego, którego sam używam w wersji Precise.
Jedynym mankamentem jest właśnie język. By the way czy nie istnieje jakiś pet z jeszcze prostszym interfejsem do konfigurowania wifi - najlepiej ala windows(to też dla mamy)?

Strony: [1]